57’nci Alayın Sancağı Mehmetçiğe Teslim Edildi
Reklam

57'nci Alayın Sancağı Mehmetçiğe Teslim Edildi

Çanakkale Zaferinde destanlaşan 57’nci Alayın Sancağı, terör örgütlerine karşı eşsiz bir mücadele başlatarak, Zeytin Dalı Harekatı'na girişen Mehmetçiğe teslim edildi.

31 Ocak 2018 - 17:20 - Güncelleme: 31 Ocak 2018 - 18:10

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, 57'nci Alayın Sancağını Kilis Belediyesi Konukevinde düzenlenen törenle, Afrin’deki Mehmetçiğe teslim edilmek üzere Kilis Belediye Başkanı Av. Hasan Kara’ya verdi.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’na Kilis halkı adına teşekkür ettiğini söyleyerek konuşmasına başlayan Kilis Belediye Başkanı Av. Hasan Kara, “57’nci Alay'ın sancağını bizlere işletip gönderdiği için, 57’nci Alay biliyorsunuz. 1. Dünya Savaşında özellikle Çanakkale harbinde kurulmuş, Mustafa Kemal’in direktifiyle Conkbayırı'nda savaşmış bir alayımızdır. 3 bin kişiden oluşan alay olmasına rağmen 3’te ikisi şehit olmuştur. En çok madalya alan, en çok şehit veren alay olduğu içinde bizim askeri birlikler içerisinde 57’nci Alay kurulmuyor. Onların anasına, çünkü onlar zirveyi yakalamışlardır. 57’nci Alay dünyada en çok madalya alan alay olarak tarihe geçmiştir. Ben bunun bir nişanesi, bir örneği olan 57’nci Alay sancağını almaktan büyük bir şeref ve gurur duyuyorum. Şu anda Mehmetçiğimiz Özgür Suriye Ordusu askerleriyle beraber Çanakkale’de 57'nci Alay'ın yaptığı gibi buralarda kahramanlık destanı yazıyorlar. Sınırlarımızı bütün terör örgütlerinden temizleyip, Suriyeli kardeşlerimiz güvenle kendi yurtlarına yuvalarına dönmelerini sağlayacaklardır. 57’nci Alay'ın sancağını 2’nci Hudut Tabur Komutanlığı’na teslim edeceğim” dedi.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 1794 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BTP’den Vali Recep Soytürk’e Ziyaret
BTP’den Vali Recep Soytürk’e Ziyaret
Çalınan Güneş Panelleri Çöplükte Bulundu
Çalınan Güneş Panelleri Çöplükte Bulundu