5G Spektrum Öneri Raporu
Reklam

5G Spektrum Öneri Raporu

Huawei, Londra'da gerçekleştirilen 8. Dünya Mobil Geniş Bant (MBB) Forumunda, 5G Spektrum Politikası hakkında görüş ve önerilerini içeren bir öneri raporu sundu.

23 Kasım 2017 - 13:34

5G, ultra hıza ulaşabilen, düşük gecikme süresi ve mükemmel güvenilirlik özelliklerine sahip yeni nesil MBB teknolojisi. 5G Yeni Radyo (5G-NR) arayüzü, Nesnelerin İnternet'ini (IoT) devreye sokarken, son kullanıcılara her zaman ve her yerde üstün MBB hizmetleri sağlayabilir. Bu, akıllı üretim, bağlantılı araçlar, akıllı lojistik ve kablosuz ev genişbantı gibi değişik inovatif kullanım alanları yaratacaktır. 5G süper bağlantılı bir dünya kurmaya hazırlanıyor.

5G, toplumda dijital dönüşümü destekleme yolunda sorumluluk üstlenmekte ve çok çeşitli spektrum kaynaklarına ihtiyaç duyuyor.

5G'nin temel hedeflerinden biri, önceki nesil mobil teknolojilerin performansını arttırmaktan çok dikey endüstrilere kablosuz bağlantı sağlamaktır. Bu nedenle 5G'nin başarısı, telekom endüstrisi ile telekom sektörünün ötesine geçen geniş yelpazeye yayılmış potansiyel 5G şebeke kullanıcıları arasındaki olumlu işbirliğine bağlı olacaktır. Küresel olarak uyumlaştırılmış bir spektrum, son kullanıcılar için sınır ötesi koordinasyon ve dolaşımı kolaylaştıran ölçek ekonomilerini olanaklı kılar. Tutarlı spektrum zaman çizelgeleri ve uyumlaştırma tedbirleri, 5G'nin başarısı için kilit unsurlar olarak öne çıkıyor.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 3036 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İstanbul’da Tarihi Buluşma
İstanbul’da Tarihi Buluşma
Kilis Belediyespor'dan Beklenmeyen Mağlubiyet!
Kilis Belediyespor'dan Beklenmeyen Mağlubiyet!