9. Cumhuriyet Koşusu Yapıldı
Reklam

9. Cumhuriyet Koşusu Yapıldı

Kilis 7 Aralık Üniversitesinde her yıl geleneksel olarak gerçekleştirilen Cumhuriyet Koşusu, bu yıl da Cumhuriyetin 94. yılı münasebetiyle 9. kez düzenlendi.

27 Ekim 2017 - 17:09 - Güncelleme: 28 Ekim 2017 - 09:26

Üniversite Merkez Kampüs giriş kapısı önünden start alan 2.5 km uzunluğundaki Cumhuriyet Koşusu’na, üniversite öğrencileri, Kilis ve ilçelerindeki liselerden ve ortaöğretimden öğrenciler katıldı.

Koşunun startını 7 Aralık Üniversitesi Genel Sekreter Yardımcısı Bülent Yimenicioğlu verdi. Koşu sonunda bayanlarda Ticaret Meslek Lisesi öğrencisi Meryem Aygün birinci olurken, Şehit Sakıp Ortaokulu öğrencisi Sultan Kaya ikinci, Kilis İmam Hatip Lisesi öğrencisi Fatma Yılmaz üçüncü oldu. Erkeklerde ise Endüstri Meslek Lisesi öğrencisi Burak Çekiç birinci, Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Gaz ve Tesisat Teknolojisi Programı öğrencisi Kasım Üzeyir Akkurt  ikinci, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü öğrencisi Ekrem Demir üçüncü oldu.

9. Cumhuriyet Koşusu’nda dereceye giren sporculardan 1. olana tam altın, 2. olan sporcuya yarım altın ve 3. olan sporcuya çeyrek altın ve madalyalar Rektör Prof. Dr. Mustafa Doğan Karacoşkun tarafından verildi.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 1235 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Genel Müdür Sakarya’dan Kilis Barosuna Ziyaret!
Genel Müdür Sakarya’dan Kilis Barosuna Ziyaret!
Bin 200 CHP'li BTP Saflarına Geçti
Bin 200 CHP'li BTP Saflarına Geçti