Abdurrahman İyigün Ortaokulu’ndan Anlamlı Etkinlik

Abdurrahman İyigün Ortaokulu'ndan Anlamlı Etkinlik

2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası münasebetiyle, Kilis Abdurrahman İyigün Ortaokulu tarafından anlamlı bir etkinlik düzenlendi.

06 Kasım 2018 - 16:14 - Güncelleme: 07 Kasım 2018 - 11:48

Okul bahçesinde toplanan idareci ve öğretmenler ağızlarında maskeler, ellerinde Türk bayrakları ve LÖSEV flamaları ile öğrencilerinin karşısına çıkarken, okul öğrencileri de ellerindeki Türk bayrakları ve Lösemili Çocuklar Vakfı (LÖSEV) flamaları ile etkinliğe katıldılar.   

Okul Müdürü Ahmet Polat, toplum nezdinde farkındalık oluşturmak ve toplumun dikkatini çekmek için böyle bir program organize ettiklerini dile getirerek, İl Milli Eğitim Müdürü Şahinkaya’ya bu konuda şahsen çok teşekkür ettiğini belirtti.

İl Milli Eğitim Müdürü Şahikaya ise, eğitim çağında bu hastalıkla mücadele eden çocukların yanlarında olduklarını hissettirmenin, onları psikolojik olarak güçlü tuttuğunu vurgulayarak , “Tüm toplum bireylerinin Lösemi hastalığı konusunda empati yaparak olaya yaklaşması gerekiyor. Hastalıkla mücadele için maske takmak; aslında bir korunma yöntemidir. Dışarıdan gelebilecek farklı hastalık taşıyan mikropların vücuda girişinin maske ile bir nevi engellemektir. Olaya bu anlayışla yaklaşılmasının daha doğrudur” dedi.

Etkinliğe katılan LÖSEV Kilis Temsilcisi Cuma Bulut, okul idaresine ve öğretmenlerine yapılan farkındalık etkinliğinden dolayı teşekkür etti.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 847 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Prof. Dr. Haydar Baş'ın Berat Kandili Mesajı
Prof. Dr. Haydar Baş'ın Berat Kandili Mesajı
Kilis'te
Kilis'te "Mahir Eller Projesi" Sürüyor