Akdağ, Çiftçilerle Buluştu
Reklam

Akdağ, Çiftçilerle Buluştu

BTP Kilis Milletvekili Adayı Avukat M. Galip Akdağ, Elbeyli ve köylerinde çiftçi vatandaşlarla bir araya gelerek sorunlarını dinledi.

27 Mayıs 2015 - 14:58 - Güncelleme: 31 Mayıs 2015 - 13:53

Tarım stratejik bir sahadır

Partisinin çiftçiye 5 yıl süreyle mazot, elektrik, gübre ve tohumu bedava vereceğini hatırlatan Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Kilis Milletvekili Adayı Av. Mehmet Galip Akdağ, “Tarımın stratejik bir öneme sahip olduğunu ilk kez Türkiye’de Prof. Dr. Haydar Baş gündeme taşımıştır. Bugün tarıma destek veriyoruz diyenler çiftçimizi kredi borcu altında ezerken, halkın ektiğinden para kazanması asla mümkün değildir” dedi.

Gelin beraber tarım ve hayvancılığı ayağa kaldıralım

7 Haziran gününün çiftçinin bayramı olacağını vurgulayan Akdağ, “Benim çiftçi kardeşim, bizimle birlikte olursa 7 Haziran ve sonrası bayrama döner. Allah nasip edecek biz bunu yapacağız. Çiftçinin ürünü de, kendisi de sigortalı olacak. Hem canı hem malı devletin güvencesi altında olacak. Henüz daha tohumunu toprağa atmadan ürünü karşılığında yüzde 50 avans vereceğiz”diye konuştu.

Tarihten silinir gideriz

Şu an Türkiye’de ne çiftçinin ne de hayvancılıkla uğraşan vatandaşın para kazanamadığını dikkat çeken Akdağ, “Biz BTP olarak çiftçimize ürün alım garantisi veriyoruz. Sen ürünü satma derdine düşmeyeceksin çiftçi olarak! Ürünlerinizi dünyanın her yerine pazarlayacağız. Bunu yapmazsak, tarihten silinir gideriz” dedi.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 8681 defa okunmuştur.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Jandarmadan Uyuşturucu Kaçakçılarına Darbe!
Jandarmadan Uyuşturucu Kaçakçılarına Darbe!
İKA Yönetim Kurulu Kilis'te Toplantı Yaptı
İKA Yönetim Kurulu Kilis'te Toplantı Yaptı