Alaeddin Yavaşça Eserleri Sergisi ve Konseri

Alaeddin Yavaşça Eserleri Sergisi ve Konseri

Kilisli ünlü bestekar Alaeddin Yavaşça'nın kendi el yazısı ile ebru üzerine eserlerini yazdığı sergi ve bestekarın eserlerinden oluşan konser sanatseverleri buluşturdu.

14 Aralık 2012 - 01:53 - Güncelleme: 08 Mayıs 2013 - 12:36

13 Aralık Perşembe akşamı Alaeddin Yavaşça Kültür Merkezi'nde tertip edilen programa Kilis Valisi Süleyman Tapsız ve eşi Ayşe Tapsız, Alaeddin Yavasça ve eşi Ayten Yavaşça, İl Emniyet Müdürü Mehmet Akpınar ve eşi Betül Akpınar ile Kilisli sanatseverler katıldı. Program, ebru üzerine sanatçının kendi el yazısı ile yazdığı eserlerinin yer aldığı serginin açılışı ile başladı. Sergi, programa iştirak eden herkesin beğenisini toplarken, Alaeddin Yavaşça sergi esnasında eserleri ile ilgili kısa bilgiler aktardı.

 

Kilis Musiki Cemiyeti'nin verdiği ve Alaeddin Yavaşça'nın Kilis Destanı, Şimdi Bahara Erdim gibi çeşitli eserlerinden oluşan konser, seyircilerden tam not alırken, Alaeddin Yavaşça'nın ve bazı misafirlerin eserlere eşlik ettikleri gözlendi.

 

Konser sonrası sahneye gelen ünlü bestekar Alaeddin Yavaşça, "Bu gece en güzel sevgiyi yaşadım" diyerek duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Kilis Valisi Süleyman Tapsız, Alaeddin Yavaşça'ya 62. sanat yılı anısına plaket ile bir tablo hediye etti. Program verilen kokteyl ile sona erdi.

(Kilis Postası-Haber Merkezi)

Bu haber 1021 defa okunmuştur.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KİTSO’da Hizmet Noktası Protokolü İmzalandı
KİTSO’da Hizmet Noktası Protokolü İmzalandı
Kilis'te Hırsızlık Şüphelileri Yakalandı
Kilis'te Hırsızlık Şüphelileri Yakalandı