Amerika Vuruyor ’Çocukları’ Seviniyor

Amerika Vuruyor 'Çocukları' Seviniyor

ABD, İranlı efsane komutan Kasım Süleymani'ye kalleşçe saldırıp şehit etti. ABD'nin IŞİD'e karşı savaşan bir komutanı öldürmesi, IŞİD'i koruduğunu gösterir. Bu kalleşçe saldırıya alkış tutan Kürtçülerin de, IŞİD ile aynı amaç için kullanıldıkları ortada.

06 Ocak 2020 - 09:59 - Güncelleme: 07 Ocak 2020 - 09:53

IŞİD'in boşalttığı yerleri, PYD doldurmuştu, hatırlayın.

 

İşin bir başka boyutuna, değinmek istiyorum:

 

ABD, Müslüman'ı Müslümanla savaştırma veya İslam'ı İslam'la vurma stratesini bence başardı. En çok istediği, Şii-Sünni savaşında yol aldı görünüyor. İranlı komnutanın ölümünden sonra Irak'ta, sevinç gösterileri yapanlar oldu.

 

ABD'nin öldürdüğü bir Müslüman'ın ölümünde sevinç duyan, kesinlikle Müslüman olamaz. İster cübbesi olsun, ister sarığı, hiç fark etmez. Müslüman coğrafyasında ABD'nin öldürdüğü bitten bile rahatsız olmak, tam bir Müslüman şuuru gerektirir.

 

Barzani, "bağımsızlık" ilan ettiğinde, Kasım Süleymani tepelerine binmişti. Barzanici kürtlerin bu adamı sevmemeleri normal.

 

Ve yine Irak'ta, Musul ve Kerkük'ü IŞİD ele geçirdi. Süleymani, onlara burayı mezar yaptı. Yani IŞİD'ciler de bu isimden hoşlanmazlar. Suriye'de yine öyle, IŞİD'e karşı bu generalin verdiği mücadele, Esad'ı ayakta tuttu.

 

İsrail, saldırılarına karşı Filistinlileri örgütledi.

 

Hizbullah-İsrail savaşında, İsrail'e ağır darbeler indirdi.

 

Nerede siyonist ve emperyalist bir saldırı var,  İran'ın "yaşayan Şehid" lakaplı, bu aslan yürekli Kasım Süleymani çıktı karşılarına. "Çakallar ve itler birlikte seviniyorlarsa bir ölüme, ölen mutlaka bir aslandır" derler.

 

Gelelim Türkiye'ye;

 

Türkiye'de "Cübbeli" lakaplı, "yanmaz kefen"ci, sevinç naraları attı ve "kabrine ateşler dolsun" dedi.

 

Allah, hepinizi Trump'la haşretsin, ne diyeyim!

 

 İlginçtir, bu Çin terlikçisi, Trump Türkiye'ye "ekonomik savaş" açtığında, Trump'ı temize çıkarmıştı.

 

 "Enflasyon, deflasyon, Trump'ın değil, senin nefsinin eseridir, Trump Allah'ın tokadı"demişti. Trump'ı "Allah'ın tokadı" ilan eden  ve öldürdüğü Müslüman'ı lanetleyen bu adamı sizce, "yanmaz kefen"i kurtarır mı!

 

ABD'nin Irak'ı işgalinde "Iraklılar Hz.Hüseyin'e olan ihanetin bedelini ödüyorlar, bu bedeli ödeten de Hüseyin Obama" mealinden laflar etmişti. Emperyalizmi cübbesiyle örten, çağın Atıf Hoca'sı nasipsiz.

 

Cübbeli'yi anlıyoruz!

 

Davutoğlu ile dostluğuna rağmen, Suriye'ye Türk askerini sokamadı. "Türk askeri Suriye'ye girip Esad'ı devirmeli!" diye kendini ne kadar yırttı, biliyoruz. Suriye'deki gruplarla "gönül"  ve "tarikat" bağı olması, demek ki böyle bir şeymiş.

 

Suriye'de Esad'ı devirmeye çalışan terörist gruplar arasında "nakşi tugayları" vardı, hatırlayın. Adıyaman, Konya başta olmak üzere, bazı illerde çok sayıda "Nakşi"nin, buralara gittiği, haberleri çok konuşulmuştu.

 

Kasım Süleymani, Büyük İsrail önünde engel bir isimdi. Büyük İsrail konusu o kadar "derin" ve eski bir proje ki, Barzani ailesi dahi  yahudi olduğu halde, "Nakşi" ve "Molla" tanıtılıyorsa eğer, bu projede kimler olmaz.

 

Büyük İsrail, Müslüman kıyafeti giymiş, ajanlar eliyle kuruluyor, bunu unutmayın. Nakşi-Halidi ekolden tutun da, PKK-Barzani-YPG'ye ve FETÖ'ye kadar, ihanetin bir çok rengi var.

 

Büyük İsrail'in gen haritasını görmek isteyenler, İran'lı bu komutanın katline sevinenlere dikkat etsinler.

 

Bu "Cübbeli" Gülen'e ne methiyler dizmişti hatırlayın. Hapiste iken "rüyamda gördüm" dedi, hapisten çıktı. Nurcular, Nakşiler, Halidi ekolünün, mümessilidirler. Nursi "ben Halidi'yim" der. Her halt, bu Halidi'nin başının altından çıktı.

 

Cumhuriyet dönemi isyanları ve hatta Osmanlı'daki Barzani isyanı.

 

Yazının girişinde söyledim ya, "ABD, Şii-Sünni savaşı amacında yol aldı" diye. Ne yazık ki öyle ABD "Şii" öldürüyor, "Sünni" seviniyor, Sünni öldürüyor "Şii" seviniyor. Bu başarı değil de nedir.

 

Bırakın Süleymani'yi Chavez'i  ABD öldürmüş olsaydı, yine çok üzülürdüm.

 

ABD, Eşref Bitlis'i, Cem Ersever'i ve daha nice aslanları, kalleşçe öldürdü. Kaşif Kozinoğlu'nu katili ABD ve çocukları değil mi? Süleymani İran'ın Kozinoğlu'dur. Biz ne yapabildik kendi kahramanlarımıza, ölümlerini seyrettik.

 

Emperyalizme karşı duranların, mezhebine, dinine, ülkesine, bakılmadan alkışlanmalı. İran, şuan karşı duran, tek ülke bu coğrafyada. İran'ın yanlışları yok mu, tabi ki var. Ama bu yanlışları, kardeşlik hukuku içinde çözeriz. ABD'yi ilgilendirmez. Ayrıca ABD, bugün İran'a karşı kullanacağı bir Yavuz  arayşında.

Ve bu ülkenin "milliyetçileri" neden antiemperalist değiller. Olanlara sözümüz yok. "Milliyetçi" sandığımız bazı  liderlerin "Nakşi"  bağlantıları tesadüf değil, "derin" siyonist işlemeli ve Büyük İsrail patendlidir.  İran Türkleri Süleymani için ağıtlar yakarken, bizdekiler, Kürtçüler ve Nakşilerle aynı yere tükürüyorlar.  Niçin olduğunu sanıyorsunuz.

Milliyetçilik, Osmanlılaştırıldı, Nakşileştirildi ve mankurtlaştırıldı.

Ne İslam diyen gerçek  "Müslüman', ne de "Türk" diyen, gerçek Türk milliyetçisi...

 

ABD, Kaddafi'yi öldürdüğünde bu dönüşmüş ekoller "dünya bir zalimden kurtuldu" demişti. ABD Suriye'yi bombaladı "içimizi soğutmadı" dediler. ABD, Anıtkabir'e saldırsın, bunlar alkışlar. Bu, inançla değil, direk ajanlıkla alakalı bir durum.

 

"Keşke Yunan kazansaydı" kafası da, aynı Nakşi-Halidi kafasıdır, unutmayın. İngiliz ajanıdır, bu Halidi...

 

Türkiye, mezhepçi, etnikçi ve Halidi kafalardan kurtarılmadıkça, çok büyük tehdit altında. Ülkenin IŞİD potansiyeli pek yüksek. IŞİD kafası, ne yazık ki, Ehl-i Beyt karşıtı bir anlayıştan besleniyor. Türkler, İslam'ı Ehl-i Beyt'en aldılar. Yavuz'la "dönüştürülmeye başlandık. Özümüze düşman edildik.

 

Yılbaşı gecesi açılan Hastage dikkat ettiniz mi: "2020 Kemalizmin sonu" dediler. En çok izlenen kanalda "Müslümanlar kemalizmden zulüm gördü" denebiliyor.

 

İran'a değil, ülkemize ağlayalım!

 

İran, intikam yemini etti ama bence intikam alması kolay değil. Çünkü İran, ekeonomik olarak sıkıntıda, işin getirisini götürüsünü hesap etmek zorunda kalacaklar. Olayı zamana yayacak ve unutulacak. Savaş kolay değil.

 

Ayrıca ABD kimseyle savaşa girmez. İran'ın ikinci adamını öldürdü, sonra "müzakere" dedi. Trump, bu saldırıyı İsrail için yaptı. Süleymani İsrail'in en büyük düşmanıydı. Süleymani demek İran demekti. İran'ın sağ kolu koptu aslında.

 

ABD'nin savaş şekli, ekonomik kriz ve de iç karşıklık şeklinde kendini gösterir. Böyle bir savaşı her zaman ABD kazanır. Bütün Müslüman ülkelerle, böyle savaşıyor çünkü. Suriye, Irak, İran ve Türkiye ile ne şekilde savaşıyor ortada.

 

Süleymani, Büyük İsrail önünde engel bir isimdi. ABD bundan sonra da, bu tür suikastlar yapacaktır. Büyük İsrail'e giden yolda, taşları kaldırıyor. İran, Irak'taki gücünü kullanarak, ABD'yi Irak'tann attırmayı başarırsa, intikamını en iyi sonuçla almış olur. Bu saldırı, İran halkını birleştirir, bu da işin başka boyutu.

Yusuf Karaca

Yeni Mesaj Gazetesi

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 1080 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Selmincik Köyü Karantinaya Alındı
Selmincik Köyü Karantinaya Alındı
Arabada yüz maskesi takmak gerekli midir?
Arabada yüz maskesi takmak gerekli midir?