A Milliler Romanya sınavında

Yarın deplasmanda Romanya ile karşılaşacak A Milli Futbol Takımı hazırlıklarını tamamladı ve Cluj şehrine gitti.

A Milli Futbol Takımı,yarın deplasmanda Romanya ile yapacağı özel maçın hazırlıklarını sürdürdü.

Riva'daki Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde teknik direktör Mircea Lucescu yönetiminde gerçekleştirilen idmanı, TFF 1. Başkan Vekili ve UEFA Yönetim Kurulu Üyesi Servet Yardımcı ile TFF Başkan Vekili Ali Dürüst de izledi.

Antrenmanın 15 dakikası basın mensuplarına açık tutulurken, milli takım bu bölümde koşu,ısınma hareketleri pas ve dar alanda çift kale maç yaptı.

A Milli Takım, bu antrenmanla hazırlıklarının İstanbul bölümünü tamamladı ve  bugün Romanya karşılaşması için Cluj şehrine gitti.

A Milli Takım'da sakatlığı bulunan Kaan Ayhan ve Tolga Ciğerci aday kadrodan çıkarılırken,Kaan Ayhan'ın yerine Bursaspor'dan Barış Yardımcı kampa davet edildi.

TFF'den yapılan açıklamada, Almanya 2. Ligi'nde Fortuna Düsseldorf forması giyen Kaan Ayhan'ın, sağ ayak bileğinin burkulması nedeniyle milli takım sağlık ekibi tarafından yapılan muayene sonucunda, eklem kapsülü ile bağlarında zedelenme tespit edildiği aktarıldı.

Futbolcunun sakatlığının, kamp döneminde planlanan özel maçlar süresince iyileşmeme ihtimali göz önüne alınarak Kaan'ın aday kadrodan çıkarıldığı, yerine Bursaspor'dan Barış Yardımcı'nın dahil edilmesine karar verildiği belirtildi.

Galatasaray'ın Süper Lig'de Gençlerbirliği ile oynadığı karşılaşmada, sol ayak tabanında yaralanma meydana gelen Tolga Ciğerci'nin de , A Milli Takım aday kadrosundan çıkarıldığı ve futbolcunun tedavisini kulübünde sürdürmesinin uygun bulunduğu aktarıldı.

Romanya'nın Cluj şehrindeki Dr. Constantin Radulescu Stadyumu'nda saat 21.15'te başlayacak mücadeleyi Portekizli hakem Bruno Lopes Martins yönetecek.