ABD Vize Başvuruları Kabul Edilmiyor

Bu akşam Kanal D haberde Ahmet Hakan Ocak 2016'daki dönemin Başbakanı ile ilgili haberini tekrar yayınladı. Haber Davutoğlu'nun Ocak 2016'da Mecliste grup toplantısında yaptığı konuşma idi. AKP Grup Toplantısında dönemin Başbakanı ve AKP Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, yurtdışı temaslarına ilişkin gelişmeleri paylaşıyor idi. Bu konuşmasında: "Türkiye geleceği belirleyen bir aktördür." diyerek; bölgemizdeki gelişmelere dikkat çekmişti.

Bu akşam Kanal D haberde Ahmet Hakan Ocak 2016'daki dönemin Başbakanı ile ilgili haberini tekrar yayınladı.

Haber Davutoğlu'nun Ocak 2016'da Mecliste grup toplantısında yaptığı konuşma idi. AKP Grup Toplantısında dönemin Başbakanı ve AKP Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, yurtdışı temaslarına ilişkin gelişmeleri paylaşıyor idi. Bu konuşmasında:

 

"Türkiye geleceği belirleyen bir aktördür." diyerek; bölgemizdeki gelişmelere dikkat çekmişti. Ardından:  

"Bilinsin ki, Türkiye bütün bu gelişmelerden etkilenen değil, bütün bu gelişmeleri yönlendiren, geleceği belirleyen küresel bir aktördür” diyerek ülkemizin dünyadaki itibarının yükseldiğini anlatmıştı.

Vatandaşlarımızın başı dik bir şekilde seyahat etmelerini sağlayacağız

Davutoğlu, aynı grup konuşmasında;

“İnşallah önümüzdeki dönemlerde Meclisten geçireceğimiz yasalarla Schengen’e intibak için yapılacak çalışmaları tamamlamış ve en geç bu senenin Ekim ayında vatandaşlarımızın Avrupa’ya vizesiz, başı dik bir şekilde seyahat etmelerini sağlayacağız. " açıklamasında bulunmuş idi.

Söz konusu konuşmada bahsedilen tarih Ekim 2016.  

"Değerli Yalnızlık" bu olsa gerek

Bugünkü Kanal D Ana Haber Bülteninde Ahmet Hakan, Ocak 2016 'da Davutoğlu'nun yaptığı bu açıklamayı tekrar seyircilerle paylaştı. Daha sonra bu konuşmaya atıfta bulunarak, ABD Konsolosluklarına giden vatandaşlarımızın başvurularının alınmadığına dikkat çekti. Şu ifadelerde bulundu:

"Geçen yıl ekim ayına kadar vatandaşlara başınız dik bir şekilde vizesiz yurt dışı seyahati yapacaksınız denilirken, bu yıl Ekim'de bırakın vizesiz seyahati, vize almak için vatandaşın başvuruları bile kabul edilmiyor. Şimdi geçen yılki bu konuşmayı tebessümle dinliyoruz. Ama kahkaha atarak değil, buruk bir tebessümle. "