Alagöz, Okul Müdürleri ile Buluştu

2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı Sene Başı Okul Müdürleri Toplantısı, İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz başkanlığında, Kilis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Orhan Gazi Toplantı Salonu'nda yapıldı.

Toplantı, İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz’ün açılış konuşmasının ardından gündem maddelerinin görüşülmesi ile devam etti.

2017-2018 Eğitim Öğretim yılında öğrenci başarısını artmak için alınacak önlemler, okul denetim ve rehberlik çalışmaları, Değerler Eğitimi, Destek Eğitim Odaları gibi konular görüşülürken, Kilis Nedim ÖKMEN Anadolu Lisesinde kurulacak olan “Eğitim Tarihi Müzesi” için tarihi nitelik taşıyan araç gereçlerin temini kararı alındı.

Öğrencilere baskı yapılmayacak ve para talep edilmeyecek

Okul müdürlerinin bir araya geldiği toplantıda, öğretmen ve öğrencilere ücretsiz dağıtımı yapılan ders kitaplarının dışında diğer yardımcı materyallerin, okullarda reklam ve tanıtımının yapılmaması kararı alınırken, kullanımı konusunda da öğrencilere baskı yapılmaması tavsiye edildi. Ayrıca her ne ad altında olursa olsun öğrencilerden para talep edilmemesi de toplantı da karara bağlandı.

Bütün Suriyeli öğrenciler kayıt edilmeli

Suriyeli öğrencilerin “Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonu” kapsamında okul çağında bulunan hiçbir öğrencinin açıkta bırakılmadan e-okul sistemine kaydedilmesi de toplantıda görüşülen konular arasında yer aldı.

(Kilis Postası Haber Merkezi)