Beklenen eser 'Hoş geldin Atatürk' kitabı çıktı

Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş'ın uzun bir süredir üzerinde çalıştığı Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile ilgili eseri 'Hoş Geldin Atatürk' okurlarla buluştu.

Prof. Dr. Baş, Ankara’da Ataköşk Otel’de düzenlenen etkinlikte eserini imzaladı. İmza törenine ilgi yoğun oldu.Prof. Dr. Haydar Baş’ın eseri birçok yönüyle dikkat çekiyor. Atatürk’ün hayatına bugüne kadar ele alınmamış bir perspektif getiren eser, başta Atatürk’ün silah arkadaşları ve çalışma ekibindeki önemli şahsiyetlerin hatıratları olmak üzere tarihi belgeler ve dönemin gazeteleri taranarak hazırlandı.

Buna ilaveten Atatürk’e yakın ailelerin yaşayan fertleriyle de tek tek görüşmeler yapıldı. Bu yöntem bugüne kadar Atatürk ile yapılan hiçbir çalışmada gerçekleştirilmedi. Eser, Atatürk’ün Ehl-i Beyt soyundan olması hususunu geniş şekilde ele alarak farklı olduğunu ortaya koyuyor. Kapsamlı bir ilmi çalışma olan “Hoş Geldin Atatürk”, akıcı ve sürükleyici bir lisana sahip. Eserde Atatürk’ün dindar, tam bağımsızlıkçı, anti-emperyalist yönleri çok sayıda kaynaktan süzülmüş bilgilerle aktarılıyor ve Atatürk’e yönelik iftiralar delillerle tek tek çürütülüyor.

(Kilis Postası Haber Merkezi)