"Biz Anadoluyuz" Projesi İçin Yollara Düştüler

İçişleri Bakanlığı tarafından başlatılan 'Biz Anadoluyuz' projesi kapsamında, Kilis'ten 85 öğrenci ve öğretmenler Ordu'ya doğru yola çıktı.

İller ve öğrenciler arasında kardeşlik köprüsünün kurulması ve kardeşlik ruhunun geliştirilmesi, kötü alışkanlıklardan uzak tutulmaları amacıyla başlatılan “Biz Anadoluyuz” projesine Kilis’ten de katılım oldu. Öğretmenleri nezaretinde Ordu’ya doğru yola çıkacak olan 85 öğrenciyi ailelerinin yanında İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz de yalnız bırakmadı.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz, ülkenin farklı ve zengin olan kültürünü tanıtmak amacıyla böyle bir organizasyona destek vermekten dolayı gurur duyduklarını ifade etti. Geziye katılan öğrencilere “Biz Anadoluyuz” yazılı şapka, tişört ve çanta hediye edildi. Konuşmaların ardından 85 öğrenci Ordu’ya uğurlandı. Uğurlama törenine Vali yardımcısı Osman UĞURLU, İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet ALAGÖZ, Aile Sosyal Politikalar İl Müdürü Mahmut KAÇMAZ, İl Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdür Vekili Abdullah MİDEOĞLU ile öğrenci ve geziye refakat edecek rehber öğretmenler katıldı.

(Kilis Postası Haber Merkezi)