Demirören'den Zeytin Dalı Harekatına ve Kilis'e Destek

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Yıldırım Demirören ve yönetim kurulu üyeleri, Kilis Valiliğini ziyaret ettiler.

TFF Başkanı Yıldırım Demirören ve beraberindekiler Kilis Valiliği önünde adeta kırmızı beyaz renklere bürünmüş, ellerinde zeytin dalları ile bekleyen çocuklar tarafından karşılandılar. Başkan Demirören, kendilerini karşılamaya gelen çocuklarla yakından ilgilenip onlarla sohbet ederken, hep birlikte hatıra fotoğrafı çektirmeyi de ihmal etmedi.


Kilis Valisi Dr. Mehmet Tekinarslan tarafından karşılanan heyete, Kilis Valiliği girişinde bulunan ve terör örgütü saldırıları sonucu meydana gelen tahribatın gözler önüne konduğu sergi de gezdirilirken, Vali Tekinarslan heyete fotoğraflardaki durum noktasında bazı açıklamalarda bulundu.

Sizlerin ziyareti bizi güçlendiriyor

Daha sonra Valillik Toplantı Salonunda TFF Başkanı Demirören ve yönetim kurulu üyeleri ile bir araya gelen Vali Tekinarslan Kilis’teki genel durum hakkında bilgi verdikten sonra, “Bölgemizde şehrin duruşu, kararlılığı ve morali çok önemliydi. Kilis çok güçlü bir duruş sergiledi. TSK'ya elinden gelen desteği veriyor. Kahraman askerimizin cengaverce mücadelesi ile şehrimizi terör tehdidinden uzaklaştırdılar. Sizlerin ziyaretleri bizleri güçlendiriyor” diye konuştu.

Önceliğimiz Kilis’in yanında olduğumuzu göstermektir

TFF Başkanı Yıldırım Demirören, şehit düşen askerlere Allah'tan rahmet, gazilere ve yaralı askerlere acil şifalar dileyerek başladığını konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “TFF olarak Kilis'e ziyaretin önceliği, Kilis halkımızın yanında olduğumuzu göstermektir. Spor ve futbol, dostluk ve kardeşlik için çok önemli unsurlardır. Sizlerle beraberiz sonuna kadar.”

Toplantı sonrası TFF Başkanı Demirören tarafından, üzerinde Vali Dr. Mehmet Tekinarslan isminin yazılı olduğu 79 numaralı Milli Takım Forması hediye edildi.

(Kilis Postası Haber Merkezi)