Domagoj Vıda Beşiktaş'da

Beşiktaş, Vida ile 4.5 yıllık sözleşme imzalandığını borsaya bildirdi.

Yapılan açıklamada, "Domagoj Vida ile 2017-2018 Sezonu 2.devresinden itibaren 2021-2022 sezonu sonuna kadar anlaşmaya varılmıştır. Kamuoyunun bilgisine duyurulur. Saygılarımızla" ifadelerini kullanıldı.

Öte yandan Beşiktaş, Hırvat stoper Domagoj Vida için imza töreni düzenledi.

İmza töreninde konuşan Başkan Fikret Orman, Vida'ya Türkiye'den de olmak üzere başka teklifler gittiğini söyledi. Hırvat oyuncu ise taraftarın önüne çıkmak için sabırsızlandığını açıkladı.
 
Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Domagoj Vida için düzenlenen imza töreninde  "Beşiktaş'ta gündem oldu. Onun için de bayağı bir kamuoyunu meşgul etti. Dönem dönem espriler yaptık. Olayı sempatik hale getirmeye çalıştık. Sonunda mutlu bir imza atıyoruz. Vida'ya 'Beşiktaş ailesine hoş geldin' diyorum. 'Bizde imzalar kalplere atılır' diye bir sloganımız var. Bu transfer de öyle.Vida İlk günden beri çizgisini hiç değiştirmediği için ona teşekkür ediyorum. Bizim için önemli olan sahadaki performansı kadar karakteri de önemlidir. Böyle karakterli bir oyuncuyu transfer ettiğimiz için çok mutluyum. 4.5 yıllık bir serüven başlayacak. Siyah beyazın bu kadar yakıştığını görmemiştim. Vida'ya çok yakışmış. Hayırlı olsun. İnşallah 4.5 yıl bizi mutlu edecek. Futbolu da burada bıraktırırız." dedi.

Beşiktaş'ın yeni transferi Domagoj Vida ise transfer sürecinde başkan Fikret Orman'ın gösterdiği ilgiden dolayı teşekkür ederken, Büyük bir camiaya, aileye geliyorum. 4.5 yıl burada sizinle olacağım. Bütün çalışanlara, Beşiktaş taraftarlarının yeni yılını kutluyorum. Mutluluk, sağlık. Her şey gönlünüzce olsun. Daha uzun süre burada kalacağımızı söyleyebilirim.Taraftarın önüne çıkmak için sabırsızlanıyorum" diye konuştu.