Fırat Kalkanı Bölgesinde Eğitim Sürüyor

Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Mehmet Nezir Gül, beraberindeki heyet ile birlikte Fırat Kalkanı Bölgesinde Türkiye'nin desteği ile eğitimin devam ettiği okullarda incelemelerde bulundu.

Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Mehmet Nezir Gül, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Yalçın Köksal Demir, Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Mustafa Yıldız, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü Şube Müdürleri Ümit Doğan, Selami İskender ve Bayram Demirci Kilis’e gelerek, Fırat Kalkanı Bölgesindeki bazı eğitim kurumlarında inceleme ve denetlemelerde bulundular.

Öncelikle İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz ile bir toplantı yapan Gül, daha sonra beraberindekiler ile birlikte Çobanbey İlkokulu ve  Kersenli İlkokulu’na giderek sınıflarda incelemelerde bulunup, öğrencilerle sohbet etti.

Eğitim çalışanları büyük bir özveri ortaya koyuyor

Çobanbey’deki  AFAD binasında  Fırat Kalkanı Bölgesindeki eğitim yöneticileriyle toplantı yaparak bölgenin ihtiyaçları hakkında bilgi alan Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Mehmet Nezir Gül, bölgedeki zorlukları bildiklerini, bu bölgede çalışan bütün eğitim çalışanlarının büyük bir özveri ile görevlerini yaptıklarını, bunun için onların çalışmalarını takdir ettiklerini ve onlara maddi manevi her türlü desteği devlet olarak vermekte olduklarını belirtti.

Toplantı sonrası El Bab’daki  El Buhderi Erkek Lisesi’ne giden heyet, sınıflarda incelemelerde bulunduktan sonra, okul yöneticileriyle ve koordinatörlerle bir araya gelerek toplantı yaptı. 

Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Sayın Mehmet Nezir Gül,   Ahtarin Bölgesi’ndeki Türkmenberi İmam Hatip Ortaokulu,  Azez’deki  Niyara İlk ve Ortaokulu’na da giderek yerinde incelemelerde bulundu.

(Kilis Postası Haber Merkezi)