Fırat Kalkanı Bölgesinde İlk Yarıyıl Sona Erdi

Fırat Kalkanı operasyonu ile güvenli bölge haline getirilen Çobanbey, Azez, Akhtarin, Marea, Souran bölgelerinde Türkiye Cumhuriyetinin destek ve katkıları ile yapılan okul ve dersliklerde, eğitim öğretim faaliyetlerinin ilk yarıyılı sona erdi.

Beş bölgede 248 adet okulda son ders zilinin çalmasıyla birlikte 83.376 öğrenci karnelerini aldı.

Akhtarin Musa Abdulmecit ilkokulunda yapılan karne törenine; Kilis Valisi Dr. Mehmet TEKİNARSLAN,  Vali Yardımcıları Selçuk ARSLAN, Muhammed KAYA, Ömer YILMAZ, İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet ALAGÖZ, Fırat Kalkanı Bölgesi KİLİS eğitim sorumlusu Mahmut KESİKMİNARE, bölge eğitim koordinatörleri ve bölgelerin yerel meclis başkanları katıldı.

Karne dağıtımını bizzat yapan Vali Dr. Mehmet TEKİNARSLAN; eğitimin önemi üzerinde durdu. Barış ve kardeşliğin önemine vurgu yapan Vali Tekinarslan, eğitimin hangi şartlarda olursa olsun devam etmesi gerektiğini, eğitime ve insana yapılan yatırımın dönütünün gelecekte kendini göstereceğini ifade etti.

Öğrencilerle birebir ilgilenen Vali TEKİNARSLAN, İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet ALAGÖZ ile birlikte öğrencilere karne hediyesi takdim ederek sevinçlerine ortak oldu.

Vali Dr. Mehmet TEKİNARSLAN karne töreni akabinde, Fırat Kalkanı Bölgesi yerel meclis başkanları ile birlikte bölgedeki ihtiyaçlar ve yapılması gereken faaliyetler ile ilgili brifing aldı.

(Kilis Postası Haber Merkezi)