Kilis, 2 yıl Aradan Sonra Yeniden EMITT 2018 Fuarında

Kilis, dünyanın en büyük beşinci turizm fuarı olan 22. Doğu Akdeniz Ülkeleri Turizm ve Seyahat Fuarı'na (EMITT) katılacak.

Kilis Valiliğinden yapılan açıklamada, valilik olarak, şehrin sahip olduğu benzersiz özelliklerinin daha geniş çevrelere tanıtılması, tarihi ve kültürel mirasının tüm dünyayla paylaşılması ve kentin turizm potansiyelinin en iyi şekilde tanıtımının sağlanması adına büyük önem taşıyan fuar çalışmaları arasında yer alan ve bu yıl 25-28 Ocak tarihlerinde İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezinde gerçekleştirilecek olan dünyanın en büyük beşinci turizm fuarı olan 22. EMITT katılım için gerekli tüm hazırlıkların tamamlandığını bildirildi.

Kilis Vali Yardımcısı Osman UĞURLU yaptığı açıklamada, 2018 EMITT Fuarında Kilis'in en iyi şekilde tanıtılması adına 12 no’lu salonda 100 m2 alanda Kilis standı açılacağını kaydederek, Kilis’in tanıtımının sağlanmasını hedeflediklerini belirtti.

Vali Yardımcısı Uğurlu,  fuarda Kilis’in en iyi şekilde temsil edilmesi adına Valilik koordinasyonunda tüm kamu kurum ve sivil toplum kuruluşlarının katılımıyla fuar etkinliklerinin gerçekleştirileceğinin altını çizerek; tüm Kilis halkının bu etkinliğe davetli olduğunu ve halkın katılımlarının Kilis Valiliğince memnuniyetle karşılanacağını ifade etti.

Kilis’in tanıtımına büyük katkı sağlayacak olan 2018 EMITT Fuarında yürütülecek çalışmalarla ilgili vatandaşların farklı görüş ve düşüncelerini önemsendiklerini kaydeden Vali Yardımcısı Uğurlu, konu ile ilgili vatandaşların değerlendirmelerinin dikkate alınacağını belirtti.

(Kilis Postası Haber Merkezi)