Kilis'te Roketlere Karşın Yatırımlar Sürüyor

Kilis'in önde gelen zeytin üreticilerinden Şerif Mercimek, füze saldırısına lanet yağdırıp, "Füzeye inat Memleketimize Yatırıma Devam" mesajı verdi.

Mercimek konu ile ilgili yaptığı açıklamada "Terör ülkemizin bütünlüğünü bölemeyecek. Bu saldırılar Türkiye'de yapılan iyi işleri alt üst etmeye yöneliktir ama buna fırsat vermeyeceğiz. "Geri adım’’ atmayacağız. Bu ülke topraklarında yaşayan herkes bizim vatandaşımız. Bunu kimsenin değiştirmeye gücü yetmez" dedi.

Günlük kapasite 80 ton

Bölgemizde yapılacak zeytinyağı fabrikası hakkında bilgi veren Mercimek, ‘’Kurulacak fabrika en son teknoloji ürünü makinelerle ve profesyonel bir ekiple zeytinyağı üretimine başlayacak. Fabrikanın günlük işletme kapasitesi ilk etapta günlük 80 ton olacak. İleri ki zamanlarda kapasite arttırarak paketleme işine başlayacağız. Yurt dışına açılmayı hedefliyoruz.

 

Zeytinyağı değerli bir üründür. Bu değerli ürünün kalitesinde kayıp oluşmaması için zeytinlerin kısa süre içerisinde zeytinyağına dönüştürülmesi gerekir. Zeytinyağı kalitesinde bunun önemini fark ettik.  Durumu öyle görünce; Kilis’te zeytinyağı fabrikasına ihtiyaç olduğunu gördüm. Bu değerli ürünün kalitesinde kayıp oluşmaması için zeytinyağı fabrikası kurmaya karar verdim. Kaliteli ürün üretmenin yanında, ilimize bir nebze olsun istihdam sağlamanın mutluluğunu yaşamak istedim" diye konuştu.

 (Kilis Postası Haber Merkezi)