Kilis'te Zeytin Çarşısı Açıldı

Kilis'te Zeytinyağı Günleri etkinlikleri kapsamında, Kilis Cumhuriyet Meydanında kurulan Zeytin Çarşısı'nın açılışı yoğun bir katılım ile gerçekleştirildi.

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan ve il protokol üyelerinden oluşan kalabalık bir heyet tarafından açılışı yapılan “Zeytin Çarşısı”, Kilis halkının da yoğun ilgisi ile karşılandı.

Kilis Zeytini ve zeytinyağı tanıtıldı

Zeytin ve zeytinyağına dair hemen hemen her şeyin yer aldığı Cumhuriyet Meydanındaki Zeytin Çarşısı, büyük küçük bütün misafirlerin ilgi odağı olurken, Kilisli hanımlar tarafından yapılan yiyecekler, bazlama ve börekler açılışa katılan misafirlere ikram edildi.

Genç kızlar zeytin allefledi        

Zeytin Çarşısında kurulan stantlarda, zeytinin sofralara gelinceye kadar geçtiği aşamalar yöresel kıyafetler giymiş genç kızlar ve hanımlar tarafından davetlilere gösterildi. Bir yanda zeytin allefleyenler bir yan da taş üzerinde tahta tokmaklarla zeytin döven hanımlar, Kilis zeytininin sofralara yaptığı yolculuğu adeta canlandırdılar.

Canlı müzik, davul zurna ve halk oyunları gösterileri eşliğinde Kilis halkı Zeytin Çarşısı’nı doyasıya gezme imkanı buldular.

(Kilis Postası Haber Merkezi)