Özel Meltem Kolejinde Karne Töreni

Kilis Özel Meltem İlk ve Ortaokulu'nda başarılarla dolu bir ilk yarıyı daha tamamlayan öğrenciler, karnelerine kavuşmanın heyecanını yaşarken, başarılı öğrenciler okul yönetimi tarafından ödüllendirildi.

Kilis Özel Meltem İlk ve Ortaokulunda 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılının ilk yarısının sona ermesi nedeniyle bir tören düzenlendi. Törende okul yönetimi tarafından, ilk dönemde üstün başarı göstererek dereceye giren öğrenciler, “Başarı Belgesi” ile ödüllendirildi.

Özel Meltem İlk ve Ortaokulu Müdürü Süleyman Kadir Olgaç, Baş Öğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün başarının eğitimden geçtiğinin farkında olan bir lider olduğunu vurgulayarak başladığını konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Siz değerli öğrencilerimizi vatanını, devletini ve milletini seven, milli ve manevi değerlerine önem veren bir kimlikte yetiştirmek için öğretmenlerimizle birlikte gayretle çalışıyoruz. Bu nedenle öğretmenlerimizi iyi dinlemeniz, anne ve babalarınızın verdiği öğütleri harfiyen tutmanız sizlerin gelişimi için çok önemlidir.

İyi insan olmak önemlidir  

Ders notlarımı önemlidir, yoksa iyi insan olmak mı? diye sorarsanız size cevabım iyi insan olmak önemlidir olacaktır. Bu noktada sizlere çok teşekkür ediyorum. Bugüne kadar iyi yetişmiş öğrenciler olarak geldiniz. Başarılarınızın devamını diliyorum.”

(Kilis Postası Haber Merkezi)