Rektör Karacoşkun YÖK'ün Konferansına Katıldı

Kilis 7 Aralık Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Doğan Karacoşkun, YÖK'te "Üçüncü Milenyumda Yükseköğretime Yönelik Zorluklar, Fırsatlar" isimli bir konferansa katıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın davetlisi olarak Türkiye'de resmi temaslarda bulunan Makedonya Cumhurbaşkanı Dr. GjorgeIvanov, YÖK’te "Üçüncü Milenyumda Yükseköğretime Yönelik Zorluklar, Fırsatlar" isimli bir konferans verdi.

Konferansa 7 Aralık Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Doğan Karacoşkun, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. M. Ruhat Yaşar ve Türkiye’deki diğer üniversite rektörleri de katıldı.

YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç yaptığı konuşmada, Makedon Dili ve Edebiyatı Programı’nın Türkiye’de lisans dersi olarak verileceğini belirtti ve her iki ülke akademisinin de yeniliğe açık, dünyanın değişimini yakalayan, bu değişimin insanlığın ortak değerlerine saygı duyarak olumlu olmasını sağlamak için çalışan bir yapıda olduğunu ifade etti.

Makedonya Cumhurbaşkanı Ivanov ise, değişen dünyada yükseköğretimde yaşanan gelişmelere ilişkin yapılması gerekenler konusunda bilgi vererek, Makedonya Cumhuriyeti ve Türkiye Cumhuriyeti'ndeki yeni nesillerin nasıl bir eğitim almaları gerektiği konusuna ilişkin düşüncelerini paylaştı.

Konferansın ardından Makedonya Cumhurbaşkanı Dr. GjorgeIvanov ve YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç, katılımcılardan gelen soruları yanıtladı.

(Kilis Postası Haber Merkezi)