Teröristler Karakola Saldırdı

Dün akşamdan beri yoğun bombardıman seslerinin duyulduğu Kilis'in Süngütepe Köyü Saatli Hudut Karakolu'na terör örgütü üyeleri tarafından saldırı düzenlendi. 6 asker yaralandı.

Süngütepe Hudut Bölüğüne bağlı askeri karakola yapılan tank savar silahı ile yapılan saldırı sonucu 2’si ağır olmak üzere 6 askerin yaralandığı bilgisine ulaşıldı. Yaralı askerler Kilis Devlet Hastanesine getirilerek tedavi altına alındı.

2 Asker Şehit Oldu

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından saldırı sonrası yapılan açıklamada ise, 1 askerin çatışmada diğer bir 1 askerin ise saldırı sonucu şehit olduğu bilgisi verildi. TSK'nın açıklamasında şu bilgilere yer verildi: "Zeytin Dalı Harekâtı kapsamında, 03 Şubat 2018 tarihinde, bir kahraman silah arkadaşımız PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütü unsurları ile girilen çatışmada, bir kahraman silah arkadaşımız da Kilis hudut bölgesinde, aynı terör örgütü unsurları tarafından gerçekleştirilen saldırı sonucunda şehit olmuştur.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırılarda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır dileriz."


(Kilis Postası Haber Merkezi)