Trabzonspor için en doğru karar

Dr. Muharrem USTA Başkanlığındaki yeni yönetim ve yenilenen futbolcu kadrosu ile sezona "Şampiyonluk" parolası ile başlayan Trabzonspor'da sular durulmuyor. Trabzonspor Teknik Direktörü Ersun Yanal, karşılaşma sonrasında yaptığı açıklamada istifa sinyali verdi.

Dr. Muharrem USTA Başkanlığındaki yeni yönetim ve yenilenen futbolcu kadrosu ile sezona "Şampiyonluk" parolası ile başlayan Trabzonspor'da sular durulmuyor.

Son 3 haftada galibiyete hasret kalan Trabzonspor bugün de galibiyete kitlenerek çıktığı Akhisarspor karşılaşmasında, tarihi bir mağlubiyet aldı.

Geride kalan 8 haftada Trabzonspor sadece 9 puan toplayabildi.

Trabzonspor          2 - 1 A. Konyaspor

Fenerbahçe         2 - 2 Trabzonspor

Göztepe                 3 - 2 Trabzonspor

Trabzonspor         3 - 1 Gençlerbirliği

M. Başakşehir        2 - 2 Trabzonspor

Trabzonspor         3 - 4 A. Alanyaspor

Beşiktaş               2 - 2 Trabzonspor

Trabzonspor         1 - 6 T. M. Akhisarspor


 


2015-2016 sezonunda Spor Toto Süper Lig'in son haftasında Kasımpaşa, Trabzonspor'u Avni Aker'de 6-0'lık skorla mağlup etmişti. 


Trabzonspor Teknik Direktörü Ersun Yanal, karşılaşma sonrasında yaptığı açıklamada istifa sinyali verdi: 


"Skorlar travmatik. Sonuçlar, Trabzonspor'a oynatmak istediğimiz oyun, almak istediğimiz skorlar değil. Biz, büyük bir takımız. Futbolun gereğini yaparak oynamamız gerekiyor. Yeni bir takımız. Saha içindeki dağınıklılığımızın, bu durumumuzun düzelmesi gerekiyor. Bunu düzeltmek için camia, yönetim, hoca... Ne gerekiyorsa masaya yatırıp yapmak gerekiyor."