Anıtkabir Ziyareti
Reklam

Anıtkabir Ziyareti

...halkı milli mücadeleye çağırmış büyük bir komutan olan Atatürk'ü ebedi istirahatgahında ziyaret etmek her Türk vatandaşının temel ödevlerinden birisidir.

09 Ekim 2017 - 23:32 - Güncelleme: 09 Ekim 2017 - 23:40

“Milli bütünlüğümüz; dini bütünlüğümüzdür” pusulasından yola çıkarak; tarih sahnesindeki 17. Türk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’ni kurarak milli bütünlüğümüzü sağlayan Ebedi Şef Mustafa Kemal’in aziz ruhunu saygıyla ve hayırla yad etmek; hepimizin dini görevidir. Düşman toplarının hedefinde olan Topkapı Sarayı’nda Sevr dayatmalarına karşı gelemeyerek teslim bayrağını çekmiş imparatorluk yönetiminin yapamadığını yaparak, "Milletin istiklalini yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır" diyerek halkı milli mücadeleye çağırmış büyük bir komutan olan Atatürk'ü ebedi istirahatgahında ziyaret etmek her Türk vatandaşının temel ödevlerinden birisidir.

 

Geçtiğimiz hafta sonu bir vesileyle yolum Ankara'ya düştüğünde yaptığım ilk iş Anıtkabir'de medfun olan Ata'mızı ziyaret etmek olmuştur. Her ziyaretimde olduğu gibi, bu ziyaretimde de duygu yüklü anlar yaşadım. Ülke olarak Ata'mıza ne kadar çok ihtiyacımız olduğunu hissetmekten kendimi alıkoyamadım.

 

Haydar İzzettin Kepekçi

Bu haber 2495 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kilis’te Biber Toplama Sürüyor
Kilis’te Biber Toplama Sürüyor
Kilis'te Suriyelilere Tarımsal Eğitim Veriliyor
Kilis'te Suriyelilere Tarımsal Eğitim Veriliyor