Arıtma Tesisinin Suyunda Balıklar Yaşayabiliyor
Reklam

Arıtma Tesisinin Suyunda Balıklar Yaşayabiliyor

Kilis Belediyesi Su İşleri Müdürlüğüne Bağlı Atıksu Arıtma Tesisinde çeşitli işlemlerden geçirilerek arıtılan çıkış suyunun temizlik düzeyi, içinde yaşayan balıklarla kanıtladı.

29 Temmuz 2019 - 12:49 - Güncelleme: 30 Temmuz 2019 - 11:49

2010 yılında yapımına başlanan ve 2013 yılında işletmeye açılan Atıksu Arıtma Tesisi, bugüne kadar su kirliliğinin şehirdeki etkilerini azaltmak için çalışmaya devam ediyor.

Atıksu Arıtma Tesisi çıkış suyunun Çevre Bakanlığının Su Kirliliği Kontrol Yönetmeliğince belirlenen standartlardan daha iyi olduğu hem yapılan su analizleri sonuçlarında hem de Çevre Bakanlığı’nın günlük-aylık-yıllık genel kontrolleri neticesinde ortaya konulurken, Kilis’te farklı bir yöntemle suyun temizlik kalitesi ölçüldü.

Çıkış suyunda balıklar yaşıyor

Atıksu Arıtma Tesisinde elde edilen çıkış suyu ile doldurulan akvaryum içinde Japon Balığı, Çöpçü Balığı gibi tatlı su balıklarını koyan tesis yetkilileri, yapılan gözlemler sonucunda balıkların bu suda sorunsuz bir şekilde yaşayabildiklerini ortaya koydular.

Alınan çıkış suyunun numune sonuçları ve gözlem yoluyla test edilen arıtılan suyun canlı yaşamına izin verecek temizlikte olduğunu kanıtlayan Atıksu Arıtma Tesisi yetkilileri, önümüzdeki günlerde akvaryuma koyulan balık türlerini çeşitlendirerek, balıkların üremeleri gözlemleyecekler.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 831 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kaymakam Şener Köyleri Ziyaret Etti
Kaymakam Şener Köyleri Ziyaret Etti
YEDAM Yetkilileri Rektör Karacoşkun'u Bilgilendirdi
YEDAM Yetkilileri Rektör Karacoşkun'u Bilgilendirdi