Balıkçı Tezgahlarında Kuyruk Var
Reklam

Balıkçı Tezgahlarında Kuyruk Var

Balık sezonun açılmasında sonra, Kilis’te balıkçı tezgahlarının önünde vatandaşların yoğunluk oluşturduğu dikkat çekiyor.

03 Ekim 2016 - 14:24 - Güncelleme: 04 Ekim 2016 - 08:55

01 Eylül 2016 tarihinde balık avı sezonun açılması ile birlikte Kilis’teki balıkçı tezgahlarında balık çeşitleri artarken, fiyatların da gerilediği gözleniyor. Sabah Pazarı civarındaki ve şehrin çeşitli noktalarındaki balıkçı tezgahlarında ciddi bir yoğunluk yaşandığı gözleniyor. Özellikle sabah erken saatlerde ve iş çıkışı saatlerinde balık tezgahlarında, vatandaşlar balık alabilmek için kuyruk bekliyorlar.

Vatandaş Kurban etinden sonra balığa yöneldi 

Kurban Bayramı ve sonrasında bolca kırmızı et tüketen Kilis halkının, son günlerde balık etine olan ilgisinin arttığı, balıkçı tezgahlarında yaşanan yoğunluktan belli oluyor. Balık çeşitlerinin bollaştığı tezgahlar önünde onlarca vatandaşın balık seçebilmek için dakikalarca bekledikleri dikkat çekerken, esnafın yaşanan bu alış-veriş yoğunluğundan bir hayli memnun olduğu dikkat çekiyor.

Ucuz balık halkı cezbediyor

Ekonomik şartların ağırlaştığı günümüzde, mutfak harcamalarında tasarruf etmek isteyen halkın kırmızı ete nispetle daha ucuz olan balığı tercih ettiği gözleniyor. Balıkçı esnafı 5 TL’ye kadar balık sattıklarına vurgu yaparken, vatandaşlara balık seçiminde yardımcı olmaya çalıştıklarını dile getiriyorlar. 

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 2874 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Mevlit Kandiliniz Mübarek Olsun
Mevlit Kandiliniz Mübarek Olsun
Kilis Belediyespor, 2-0'dan Maçı Kaybetti
Kilis Belediyespor, 2-0'dan Maçı Kaybetti