Başkan Zafer Bilik Basın Mensupları ile Buluştu

Başkan Zafer Bilik Basın Mensupları ile Buluştu

Kilis Kuyumcular ve Sarraflar Odası Başkanı Zafer Bilik ve yönetim kurulu üyeleri, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle, yerel ve ulusal basın mensupları ile bir araya geldi.

09 Ocak 2019 - 11:17 - Güncelleme: 09 Ocak 2019 - 19:06

Kilis Kuyumcular ve Sarraflar Odası Başkanı Zafer Bilik, zaman zaman beraber mesai yaptıkları basın mensuplarının zor şartlar altında çalıştığını ifade ederek, “Zor bir iş yapıyorsunuz. Siz bizlerin gözü kulağısınız. Esnafın durumu hiç iyi değil! İnanın ki 3 gün siftah etmemiş arkadaşlarımız var. Büyük işadamları kredi alıyor ama küçük esnafım bir kuruş para alamıyor. Bir vuruyor bin ah işitiyoruz. Esnafın ve Kilis’in durumu gerçekten iyi değil

He rşeyin azı Kilis’te kazancın azı , sanayinin azı. Atölyelerimiz çok iyi ve dürüst çalışıyor ama mücadele gücü kalmadı. Kilis’te ne yapılması gerekiyor! Ben bir yere giderken yemeni, kara üzüm götürüyorum. Kilis’in bu işçiliğine ve değerlerine önem verelim, Kilis kendi kabuğunu kıramadı. Kilis hala bir il görüntüsü vermiyor.

Kilis’e bir fuar merkezi gerekiyor. Yanında 3 yıldızlı bir otelimiz olsun. Siyasilerden bunları isteyelim. Hala hastanemiz yapılmadı. 90 bin nüfusa göre ayarlanmış hastanemiz 250 bin insana hizmet veriyor. Kilis’imizi bir yere getirelim. Allah hepimizin yardımcısı olsun. Küçük ölçekli bütün esnafımızın hali perişan! Bunları dile getirelim. Tekrar gazeteciler gününüz kutlu olsun. Hepinize tek tek teşekkür ediyorum” diye konuştu.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 915 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Rektör Karacoşkun'un 13. Kuruluş Yılı Kutlama Mesajı
Rektör Karacoşkun'un 13. Kuruluş Yılı Kutlama Mesajı
Rektör Karacoşkun Öğrencilerle Buluşacak
Rektör Karacoşkun Öğrencilerle Buluşacak