Ben Ezbere Konuşmam

Ben Ezbere Konuşmam

Yurt gezilerine Tarsus’taki Ashab-ı Kehf mağarasını ziyaret ederek başlayan Prof. Dr. Haydar Baş, burada sohbet toplantılarında vatandaşlarla da buluştu. ‘Taşı toprağı altın olan bir ülkedeyiz’ diyen Prof. Dr. Baş, “Başkası gibi ezbere konuşmuyorum ben. Biz iktidara geldiğimizde asgari ücretiniz tam 10 bin Türk lirası olacak” dedi.

13 Mart 2020 - 09:32 - Güncelleme: 14 Mart 2020 - 09:12

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, kurmay kadrosuyla birlikte yurt turuna çıktı. Gezisine Akdeniz bölgesinden başlayan Prof. Dr. Haydar Baş, ilk olarak Mersin'in Tarsus ilçesindeki Ashab-ı Kehf mağarasını ziyaret etti. Ziyaret sırasında Kur'an-ı Kerim'de geçen kıssa hakkında bilgiler de veren BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Baş, şunları söyledi: "Ayeti kerimede Ashab-ı Kehf'ten 'mağara arkadaşları' diye bahsediliyor. Buraya gelişimizin nedeni, bu inanca malik arkadaşların bu olayı hatırlaması ve mümkünse de yaşaması içindir. Allah (c.c.) ziyaretimizi kabul eylesin. İnşallah yaşadık. Yani hatırlamak yaşamak manasına gelmektedir. Burada tam 309 senelerini uyuyarak geçiriyorlar. Böyle bir hayat yaşanıyor burada."

Vatandaşlarla buluştu

BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, gezisi sırasında vatandaşlarla da sohbet toplantıları düzenledi. Vatandaşların Milli Ekonomi Modeli'yle ilgili soruları üzerine Milli Ekonomi Modeli'nin tüm dünyada uygulanan bir model haline geldiğini söyleyen Prof. Dr. Haydar Baş, "Benim sistemim dünyada uygulanıyor. Rusya, Çin, Hindistan ve Brezilya uyguladı" ifadelerini kullandı. Milli Ekonomi Modeli'nde yer alan sosyal devlet projelerini de anlatan BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Baş, sık sık dile getirdiği Türkiye'nin yer altı kaynaklarına dikkat çekti. Gümüşhane örneğini veren Prof. Dr. Baş, şöyle konuştu: "Şahit olun ki Haydar Hoca iktidara geldiği gün, asgari ücretiniz tam 10 bin Türk lirası olacak. Bütün formüllerini modelimde ortaya koydum. Başkası gibi ezbere konuşmuyorum ben. Dünyada ekonomide ben liderim bunu iyi bilin. İsterseniz araştırın bakın, ne Çin'de, ne Hindistan'da, ne Brezilya'da ne Rusya'da Haydar Hocanın elinde su dökecek bir ekonomist yoktur. Ben bu işi çok iyi biliyorum ve söylediğimiz her şeyi Allah'ın izniyle hayata geçireceğiz. Kaynaklarımız o kadar mükemmel ki arkadaşlar, mesela Gümüşhane'nin taşı toprağı altındır. Eğer biz Gümüşhane'den altın çıkarmaya niyet edip çalışırsak, Bir ton topraktan 1 kiloya yakın, hatta daha fazla altın çıkartırız. Dünyada böyle verimli bir toprak yok. Normalde 250-300 gram altın çıkar, bizde 1 kilo çıkıyor. Taşı toprağı altın olan bir ülkedeyiz. Onun için çok geç kaldık. Bundan sonra geç kalmayalım, el ele verelim bu işi halledelim."

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 7214 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kilis'te Cuma Namazı Böyle Kılındı
Kilis'te Cuma Namazı Böyle Kılındı
Basmalık Yaprak El Yakıyor
Basmalık Yaprak El Yakıyor