BTP Adayı Özkar’ın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı

BTP Adayı Özkar'ın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Kilis Belediye Başkan Adayı Alaiddin Özkar, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

08 Mart 2019 - 12:24 - Güncelleme: 10 Mart 2019 - 16:58

Bugün dünyada köleliğin olmadığını ancak, milyonlarca insanın bir avuç insana hizmet ettiği bir düzenin hüküm sürdüğünü vurgulayan BTP Kilis Belediye Başkan Adayı Özkar mesajını şu sözlerle sürdürdü: “Bugün kölelik yok belki ama,  dünya ile karşı karşıyayız. Kadın hakları ise, tarih boyunca insanlığı meşgul etmiş bir mesele haline getirilmiştir. Bugün kadının erkeklerin yaptığı işleri yapması, ağır vazifelere verilmesi nasıl hak olarak adlandırılabilir? Örneğin, Kilis’te annemiz, teyzemiz yaşında bir kadına sokak süpürtülmesi nasıl haktır. O kadına verecek daha nezih bir iş yok mu ki, ona sokak temizletiyorsun sen.

Sorunun temelinde ekonomik sıkıntılar yatıyor

Kadına şiddetin doruğa çıktığı günümüzde, kimsenin aklına bu sorunun aslında ekonomik olduğu gelmiyor. Türkiye’de ve dünyada bunun temel sebebi ekonomiktir. Ne erkeğin kadına, ne kadının erkeğe, ekonomik veya diğer bir sebeple baskı kurmaya asla hakkı yoktur. Bu sebeple Genel Başkanımız Prof. Dr. Haydar Baş,  Milli Ekonomi Modeli’nde özellikle kadınlara maaş projesini ortaya koymuştur. İşte kadınlarımızın asıl beklediği de budur.

Ekonomik bir esaret altında yaşayan kadınlarımızın hak ve hürriyetlerinden bahsetmek, kapitalist dünyada insanları kandırmaktan başka bir şey değildir. Kadınların ekonomik bağımsızlığı için birlikte olalım, belediye bünyesinde kadınlarımızın maddi özgürlüklerini layık oldukları iş alanlarında çalışarak kazandıkları bir dönem için BTP’nin yanında olalım.”

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 1062 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kilis’te Denetimler Arttı
Kilis’te Denetimler Arttı
Altın Durmuyor
Altın Durmuyor