BTP’den Anlamlı Anneler Günü Mesajı

BTP'den Anlamlı Anneler Günü Mesajı

BTP Teşkilat Başkanı ve Parti Sözcüsü Av. Lütfullah Önder, Anneler Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada, "Cennet Annelerin ayakları altındadır. Çünkü; insanlık, medeniyet onların omuzlarında yükselir" dedi.

11 Mayıs 2020 - 10:44 - Güncelleme: 11 Mayıs 2020 - 11:16

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Teşkilat Başkanı ve Parti Sözcüsü Av. Lütfullah Önder, partisi adına Anneler Günü mesajı yayımladı. Önder mesajında şunları kaydetti:

Cennet Annelerin ayakları altındadır. Çünkü; insanlık, medeniyet onların omuzlarında yükselir. Sağlam bir aile yapısı olmadan milletlerin ayakta kalamayacağı bilinen bir hakikattir. Toplumumuzun temeli olan aile yapısı, aynı zamanda çocukların ilk eğitimlerini aldıkları çatıdır. Her anne bu anlamda 'ilk öğretmen'dir. Devlet, kadını iyi yetiştirerek çocuklarına örnek olmalarını sağlamalıdır. Milli Devlet'te kadın her şeyden önce annedir. Aile içinde çocukları yetiştirmekle mükellef olan kadının, bir de onların masraflarını nasıl karşılayacağını düşünmesi doğru değildir.

Prof. Dr. Haydar Baş'a ait Milli Ekonomi Modeli, 2007 yılında Bağımsız Türkiye Partisi'nin programına alınmış, BTP İktidarında Milli Ekokomi Modeli'nin uygulanacağı deklere edilmiştir.

Milli Ekonomi Modelinin uygulanması ile;

• Başta anneler olmak üzere tüm ev hanımları işçi statüsüne kavuşturularak maaşa bağlanacak. Bu şekilde her türlü sağlık ve sosyal hizmetlerden istifade edebileceklerdir.

• Her doğan çocuk için sağlık bakımı dahil olmak üzere ailelerine çocuk parası verilecektir.

• Doğum yapan her anneye doğum ikramiyesi verilecektir.

• Kimsesiz yaşlı kadınlara maaş bağlanacak geçimleri devletin garantisi altında olacaktır.

• Annelerimizin yüzünün gerçekten güleceği bir ülke temennisi ile annelerimizin Anneler Günü'nü kutlarız.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 2735 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Meryem Aygün Ödüllendirildi
Meryem Aygün Ödüllendirildi
Kilisliler İncir Yemeye Devam Ediyor
Kilisliler İncir Yemeye Devam Ediyor