BTP, Elbeyli’de Başkanını Seçti
Reklam

BTP, Elbeyli'de Başkanını Seçti

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Elbeyli İlçe Başkanlığına yeniden seçilen Necmettin Eyidoğan, Türkiye’de çiftçisinden memuruna, işçisinden emeklisine her kesimin BTP’nin çözüm ve projelerine ihtiyacını olduğunu vurguladı.

09 Nisan 2018 - 12:10 - Güncelleme: 10 Nisan 2018 - 09:21

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Elbeyli İlçe Başkanlığında bu hafta sonu kongre heyecanı yaşandı.

Başkanlık Divanının oluşturulmasının ardından kongre, yapılan konuşmalar ile devam etti.

Tarım olmadan hiçbir savaş kazanılmaz

İcmal Gençlik Derneği Kilis Şubesi Başkanı Ahmet Benlioğlu, bir tarım bölgesi olan Elbeyli ilçesinin arazi olarak bölgenin tamamına yetecek bir noktada olduğuna vurgu yaparak, “Gübre, mazot pahalı, yem fiyatları aldı başını gitti. Bu yüzden bu kadar verimli topraklardan çiftçimiz gelir elde edemiyor.

Koyunu verdin ama maliyet çok yüksek! Patatesimizi çürütüyoruz! Bunu kim ayarlayacak? Devlet ayarlayacak elbette! Gazi bunu yaptı. Mustafa Kemal Atatürk, 1. ve 2. İktisat kongrelerinde tarıma dayalı sanayinin geliştirmesi kararını alıyor. Doğal afetlere karşı tarım arazileri koruma altına alınıyor.

Sayın Prof. Dr. Haydar Baş’ın Milli Ekonomi Modelinde tarım, orman ve hayvancılığın büyük destekler ile geliştirileceğine işaret edilir. Genel Başkan Haydar Baş, tarım olmadan hiçbir savaşın kazanılamayacağını ve tarımın stratejik bir sektör olduğunu vurgular. Milli Ekonomi Modeli ile paramızı millileştirip, çiftçimize destek olmamız gerekiyor” diye konuştu.

Seçime girecek 9 partiden biri de BTP’dir

Elbeyli İlçe Kongresine katılan BTP Kilis İl Başkanı Alaaddin Özkar ise Türkiye’de 52 siyasi partinin bulunduğunu ancak sadece 9’nun seçime girecek şartlara sahip olduğunu hatırlatarak “Bu dokuz partiden biri de BTP’dir. Ancak Türkiye'de sanki BTP, Prof. Dr. Haydar Baş ve Milli Ekonomi Modeli yokmuş gibi davranılıyor. Oysa Genel Başkanımız, diğer liderlerin söylemediği şeyleri dile getirir, millet menfaatine olan şeyleri söyler. Bu yüzden gündem edilmez! Bu nedenle milletimiz, kendisi adına çalışan Haydar Baş’a ve partisine sahip çıkmak gibi tarihi bir sorumluluğa sahiptir.

İnsanımız geçinemiyoruz, işsizlik had safhada. Ülke bu şekilde gitmez! Nereden tutsanız tutacak yanımız yok. Millet bizi dinlerse rahata erer” dedi.

Daha sonra kongrede tekrar başkanlığa seçilen BTP Elbeyli İlçe Başkanı Necmettin Eyidoğan yaptığı teşekkür konuşmasında, dünyada 4 milyar nüfusun Milli Ekonomi Modelini uyguladığına işaret ederek, “Partimiz farklı bir parti, Genel Başkanımız eşsiz bir liderdir. Fakat milletimiz bunun kıymetini bilmiyor. Yıllardır elimizi cebimize atıyoruz ama bir artış yok, hep azalıyoruz. Bizler yine anlatmaya ve milletimizi davete devam edeceğiz. Çünkü ülkemizin tek çaresi BTP’dir” diye konuştu.

BTP Elbeyli İlçe Başkanı Necmettin Eyidoğan’ın listesinde şu isimler yer alıyor:

İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri:

1-İbrahim Kaya

2-Hurşut Yılmaz Ağcabay

3- Hikmet Özkan

4-Fayat Günoğlu

5-Yusuf Kutlu

Yedek Üyeler:

1-Alaaddin Yıldırım

2-Mehmet Ramazan Kebapçılar

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 2327 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kilis’te Eğitime Tam Destek Projesi Başlatıldı
Kilis’te Eğitime Tam Destek Projesi Başlatıldı
Lösemi Hastası Öykü, Kilis'ten Destek Bekliyor
Lösemi Hastası Öykü, Kilis'ten Destek Bekliyor