BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş’ın 15 Temmuz Mesajı

BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş'ın 15 Temmuz Mesajı

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle yazılı bir mesaj yayımlayan BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş, “Karanlık güçlerin Truva atı FETÖ'nün darbe girişimine karşı şanlı direnişte şehit düşen 251 vatan evladını rahmetle ve dualarımızla yâd ediyoruz, gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.

15 Temmuz 2020 - 15:07 - Güncelleme: 15 Temmuz 2020 - 15:09

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş'ın 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla yazılı bir mesaj yayımladı. Açıklamasında, merhum Prof. Dr. Haydar Baş'ın çeyrek asır evvel ifşa ettiği FETÖ'cü hainlerin gerçek yüzünün, ülkenin geri kalanı ve siyasiler tarafından 15 Temmuz 2016'da anlaşılabildiğine dikkat çeken BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş, "Prof. Dr. Haydar Baş'ın uyarıları dikkate alınsaydı 15 Temmuz darbe girişimi yaşanmazdı" dedi. BTP lideri Hüseyin Baş, yazılı açıklamasında şunları kaydetti: "Bugün, şer güçlerden destek alan FETÖ terör örgütünün 15 Temmuz 2016'da başlattığı hain darbe girişiminin, canını ortaya koyarak Türk milletinin başlattığı milli direnişinin önünde başarısızlığa uğramasının 4'üncü yıldönümü. 15 Temmuz Türk milleti ve devletinin atlattığı önemli badirelerden birisidir. 15 Temmuz hain kalkışmasından alınacak çok önemli dersler var. Öncelikle bu hain girişimin bir sebep değil, sonuç olduğunu görmek ve sonuca nasıl gelindiğini iyi kavramak zorundayız. Merhum liderimiz Prof. Dr. Haydar Baş hocamızın çeyrek asır evvel tüm odakları karşısına alarak dikkat çekip ifşa ettiği FETÖ'cü hainlerin gerçek yüzünü, maalesef 15 Temmuz'da ülkenin geri kalanı ve ülkemizi yöneten irade anlamış oldu.

Bu noktaya hiç gelinmeye bilinirdi

FETÖ, dinlerarası diyalog fitnesinin aleti olarak küresel güçlerin dümen suyuna girmiştir. Merhum Genel Başkanımız Prof. Dr. Haydar Baş, 1997 yılından itibaren bu fitne ve fesat hareketine dikkat çekmiş, bu konuda 1998'den itibaren Türkiye'deki siyasi partilerin ve basın yayın kuruluşlarının yöneticilerine, kanaat önderlerine ve öne çıkan sivil toplum kuruluşlarının idarecilerine heyetler göndererek, Türkiye'nin büyük bir tehdit ile karşı karşıya bulunduğunu vurgulamıştır. Yetmemiş,  konferanslarla ve medya çalışmalarıyla bizi bekleyen korkunç tehlike konusunda geniş halk kitlelerinin dikkatini çekmiş ve milletimizi uyarmıştır. Denilebilir ki; Prof. Dr. Haydar Baş'ın uyarıları dikkate alınsaydı 15 Temmuz darbe girişimi yaşanmazdı. Karanlık güçlerin Truva atı FETÖ'nün Türk istiklalini ve Türk milletini hedef alan darbe girişimine karşı şanlı direnişte şehit düşen 251 vatan evladını rahmetle ve dualarımızla yâd ediyoruz, gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz. Türk milletinin böyle bir badireyle bir kez daha karşılaşmamasını Yüce Allah'tan (c.c.) niyaz ediyoruz."

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 2779 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Doç. Dr. Ahmet Hamdi Kepekçi Gadir-i Hum Bayramını Kutladı
Doç. Dr. Ahmet Hamdi Kepekçi Gadir-i Hum Bayramını Kutladı
Altın Fiyatları (8 Ağustos 2020)
Altın Fiyatları (8 Ağustos 2020)