BTP Kilis İl Başkanı Özkar’ın Öğretmenler Günü Mesajı

BTP Kilis İl Başkanı Özkar'ın Öğretmenler Günü Mesajı

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Kilis İl Başkanı Alaiddin Özkar, 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

24 Kasım 2020 - 10:54 - Güncelleme: 24 Kasım 2020 - 11:10

Merhum Prof. Dr. Haydar Baş’ın “Öğretmenin Kazancı İnsandır” sözleri ile mesajına başlayan Özkar, “Yaşadığımız şu olağanüstü zor günlerde öğretmenlerimizin öğrencilerine bilgi vermek için gösterdikleri çabaya şahit olunca, bu mesleğin gerçekten mukaddes olduğuna inancım bir kat daha arttı. Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği üzere yeni nesil, öğretmenlerimiz sayesinde geleceğe damga vuracak hale gelecektir.

Öğretmen İnsan Kazanır

Kendisi de her anlamda bir eğitici olan Merhum Prof. Dr. Haydar Baş Hocamız, “Öğretmenin kazancı insandır. Her meslek sahibi servet kazanır, para kazanır ama öğretmen insan kazanır. Öğretmen toplumun her şeyi hatta milletin her şeyidir.” derdi. Hayatı boyunca hem dini hem tarihi hem ekonomik alanda doğruları büyük küçük demeden milletimize öğretme gayreti içerisinde bir ömür feda eden Muhterem Hocamızı bir kez daha saygı, hürmet ve minnetle anarken, öğretmenlerimizin bu özel gününü canı gönülden tebrik ediyorum."

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 2087 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Halk katında deli, Hakk katında veliler-1-
Halk katında deli, Hakk katında veliler-1-
Kilis Barosu Başkanı Fazlıağaoğlu Taburcu Oldu
Kilis Barosu Başkanı Fazlıağaoğlu Taburcu Oldu