BTP Kilis İl Başkanı Özkar Sempozyumda Konuştu
Reklam

BTP Kilis İl Başkanı Özkar Sempozyumda Konuştu

İcmal Gençlik Derneği Gaziantep Şubesi tarafından organize edilen “Kaybolan Değerlerimiz” konulu sempozyumda konuşan BTP Kilis İl Başkanı Alaaddin Özkar önemli konulara değindi.

24 Aralık 2019 - 12:30 - Güncelleme: 25 Aralık 2019 - 17:12

Gaziantep’in Nizip ilçesinde düzenlenen sempozyuma konuşmacı olarak, Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkan Yardımcısı Gaziantep Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ömer Eyercioğlu, BTP Gaziantep İl Başkanı Ömer Faruk Boztepe, BTP Kahramanmaraş İl Başkanı Dilek Erdoğanyılmaz, BTP Kilis İl Başkanı Alaaddin Özkar ve Gazetici-yazar Uğur Kepekçi katıldı.

Gaziantep İcmal Gençlik Derneği tarafından düzenlenen Kaybolan Değerlerimiz Sempozyumunda söz alan BTP Kilis İl Başkanı Alaaddin Özkar, özellikle Güneydoğu Anadolu bölgesinde yaşanan ciddi ekonomik sıkıntılara değinerek, ekonomik problemlerin toplumda meydana getirdiği bozulmaları çarpıcı örneklerle açıkladı.

Sosyal medya toplumsal bozulmayı hızlandırıyor

Özkar konuşmasında şunları dile getirdi: “Bölgemizde işsizlik ve geçim sıkıntısı her geçen gün katlanarak artarken, bu ekonomik sıkıntılar başta toplumun alt yapısını oluşturan ailelerde ciddi çatlaklar meydana getiriyor. Temelinde geçim sıkıntısı yatan sorun ve kavgaların günümüzde nelere mal olduğunu ne gibi kötü sonuçlar doğurduğunu üzülerek müşahede ediyoruz.

Ayrıca son yıllarda özellikle gençler arasında bir çılgınlık haline dönüşen sosyal medya, kültürel ve toplumsal yapımıza aykırı televizyon programlarının da bunda önemli rol oynadığını düşünüyorum. Her yönden bombardımana uğrayan Türk toplumunun hem ekonomik hem de ahlaki tedaviye ihtiyacı vardır. Ancak günümüzde izlenen anlayışla bunların çözüme kavuşması imkansızdır.”  

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 3208 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ramazanda Bunları Yapamadık!
Ramazanda Bunları Yapamadık!
Rektör Karacoşkun TRT Çukurova Radyosuna Konuk Oldu
Rektör Karacoşkun TRT Çukurova Radyosuna Konuk Oldu