BTP Lideri Prof. Dr. Haydar Baş Kilis’e Geldi

BTP Lideri Prof. Dr. Haydar Baş Kilis'e Geldi

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi gezisi kapsamında Kilis’e geldi.

16 Mart 2020 - 17:42 - Güncelleme: 18 Mart 2020 - 16:24

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, kurmay kadrosuyla birlikte yurt turuna çıktı. Gezisine Akdeniz bölgesinden başlayan Prof. Dr. Haydar Baş, ilk olarak Mersin'in Tarsus ilçesindeki Ashab-ı Kehf mağarasını ziyaret etti.

Geç kalmadan el ele verelim

Daha sonra karayolu ile Kilis’e gelen BTP Lideri Prof. Dr. Haydar Baş, bazı temas ve ziyaretlerin ardından yaptığı toplantıda giderek artan ekonomik sorunlara değindi. Türkiye ekonomik sıkıntılarla mücadele ederken, kendi tezi olan Milli Ekonomi Modeli’nin tüm dünyada uygulandığına vurgu yapan Baş, “Benim sistemim dünyada uygulanıyor. Rusya, Çin, Hindistan ve Brezilya uyguladı. Şahit olun ki Haydar Hoca iktidara geldiği gün, asgari ücretiniz tam 10 bin Türk lirası olacak. Bütün formüllerini modelimde ortaya koydum. Başkası gibi ezbere konuşmuyorum ben. Dünyada ekonomide ben liderim bunu iyi bilin. İsterseniz araştırın bakın, ne Çin'de, ne Hindistan'da, ne Brezilya'da ne Rusya'da Haydar Hocanın elinde su dökecek bir ekonomist yoktur. Ben bu işi çok iyi biliyorum ve söylediğimiz her şeyi Allah'ın izniyle hayata geçireceğiz.

Taşı toprağı altın olan bir ülkedeyiz

Kaynaklarımız o kadar mükemmel ki arkadaşlar, mesela Gümüşhane'nin taşı toprağı altındır. Eğer biz Gümüşhane'den altın çıkarmaya niyet edip çalışırsak, Bir ton topraktan 1 kiloya yakın, hatta daha fazla altın çıkartırız. Dünyada böyle verimli bir toprak yok. Normalde 250-300 gram altın çıkar, bizde 1 kilo çıkıyor. Taşı toprağı altın olan bir ülkedeyiz. Onun için çok geç kaldık. Bundan sonra geç kalmayalım, el ele verelim bu işi halledelim" diye konuştu.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 7011 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kilis'te Cuma Namazı Böyle Kılındı
Kilis'te Cuma Namazı Böyle Kılındı
Basmalık Yaprak El Yakıyor
Basmalık Yaprak El Yakıyor