BTP’nin Kilis Belediye Başkan Adayı Alaiddin Özkar Oldu
Reklam

BTP'nin Kilis Belediye Başkan Adayı Alaiddin Özkar Oldu

Bağımsız Türkiye Partisinden (BTP) Kilis Belediye Başkan Adayı olan Alaiddin Özkar, basın mensupları ile bir araya geldiği toplantıda adaylığını resmen açıkladı.

14 Şubat 2019 - 13:55 - Güncelleme: 20 Şubat 2019 - 16:45

Yerel ve ulusal basın mensupları ile bir araya geldiği toplantıda, BTP Kilis Belediye Başkan Adayı olduğunu açıklayan Alaiddin Özkar, yıllardır Kilis’e ve Kilislilere daha iyi hizmet etme düşüncesi ile hareket ettiklerini dile getirerek, “Bir yandan ekmeğimizi kazanmaya uğraşırken, bir yandan da   memleketimize nasıl hizmet ederiz bunun endişesini taşıyorduk.

Millet yararına çalışıyoruz

Genel Başkanımız Sayın Prof. Dr. Haydar Baş ile tanıştıktan sonra, Kilis özelinde sosyal, kültürel ve toplumsal alanda birçok hizmetlere imza attık. BTP’nin kuruluşundan bu yana ise siyaset sahasında ne pahasına olursa olsun doğruları söylemeye ve millet yararına politika ve projeler üretmeye devam ediyoruz.

Milli Ekonomi Modeli sorunlara çare olur mu?

Basın mensuplarının, “Prof. Dr. Haydar Baş’a ait olan Milli Ekonomi Modeli Türkiye’nin ekonomik  sorunlarına çare olur mu?” sorusuna, Özkar şu şekilde cevap verdi: “Bugün Türkiye ekonomik olarak ciddi bir kriz yaşıyor. Alınan önlemlerin yetersiz kaldığını, bütün ülke yaşayarak görüyoruz. Yani sistem ve siyasiler tıkanmış durumda!

İşte bu model bu tıkanıklığı açacak tek anahtardır. Tüketici endeksli bir model olan Milli Ekonomi Modeli, halkı ve tüketimi destekleyen birçok argümanı içinde barındırıyor.

Peki neden Türkiye’de uygulanmıyor?

Bunca yıldır ekonomik sorunlara çare bulunamıyor, o zaman MEM neden uygulanmıyor. Kimse kendi iradesi ile iş başına gelmiyor. Biz hazine üstünde dilenci gibiyiz. Madenlerimizi, çıkarılan yasalarla yabancılara teslim ettik.  Milli Ekonomi Modeli bir ülke için o kadar olmazsa olmaz bir gerekliliktir ki; Rusya bu nedenle bu modeli uygulamıştır. Yani Prof. Dr. Haydar Baş, Rusya’ya gitmedi, onlar geldiler bu modeli uygulamak için! İşte bu yüzdendir ki, milletimiz gerçekten bu ekonomik sıkıntılarından kurtulmak istiyorsa, BTP’ye destek vermelidir” dedi.

Alternatif yok diyenlere seçenek olacağız

Türkiye’nin çok ciddi bir değişime ve gelişime ihtiyacı olduğunun altını çizen Özkar, BTP Kilis Belediye Başkan Adayı olarak milletin karşısına projeleri ile çıktıklarını vurguladı. Dünyanın ekonomi devlerinin bir araya geldiği BRİCS ülkeleri ile BTP olarak 5 milyar dolarlık özel ticaret anlaşmalarının varlığından bahseden Alaiddin Özar, Kilis’in yerel ürünlerini yurt dışına pazarlayacaklarını açıkladı.


Alaiddin Özkar Özgeçmişi

1961 yılında Kilis'te doğdu. 1978 yılında Kilis Endüstri Meslek Lisesinden mezun oldu. Lise öğreniminden sonra bir dönem Kilis sanayi sitesinde esnaflık yaptı. Eskişehir Anadolu Üniversitesi  Sosyal Bilimler Bölümünü okudu.

 1985 yılında Prof. Dr. Haydar Baş ile tanışan Özkar, İcmal Gençlik Derneğinin Kilis Şubesinin kurucu başkanlığını yaptı.

1988 yılında kurulan Kilis İlmi Araştırmalar Vakfının başkanı olarak birçok sosyal ve kültürel faaliyetlerin başında yer aldı.

1994 yılında "Pınar FM" adlı yerel radyo kanalının kurulmasına öncülük etti. Vakıf ve radyo işbirliği ile birçok alanda hizmetler yaptı.

Kilisli gençleri spor alanında yetiştirmek adına kurmuş olduğu Meltem Spor Kulübünün halen başkanlık görevini yürütüyor.

On beş yıldan beri Kilis Gazeteciler Cemiyeti üyesi olarak Yeni Mesaj gazetesi, Kilis Postası ve Kilis Kent gazetesinde köşe yazarlığı yapıyor.

2001 yılında kurulan Bağımsız Türkiye Partisinde, MYK üyeliği, genel başkan yardımcılığı ve Güneydoğu Anadolu bölge müfettişliği görevlerinde bulundu.

2003 genel seçimlerinde Ankara 3. bölgeden milletvekili adayı oldu. Hâlen BTP MYK üyeliği, BTP Kilis İl Başkanlığı ve Mardin, Diyarbakır ve Şırnak illeri bölge müfettişliği görevlerini sürdürüyor. Alaiddin Özkar, evli 4 çocuk babasıdır.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 2024 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Uğur Kepekçi
  11 ay önce
  Alaaddin Özkar kardeşimle çocukluk yıllarımdan bu yana tanışır ve dostluk ederim. Rabbim onunla dostluğumuzu dünya ve ahirette daim eylesin. Adaylığını tebrik ediyorum. Kilisliler eğer onun adaylığının Kilis ve memleket için ne kadar büyük bir şans olduğunu bir bilseler. Gece gündüz çalışır onu başkan etmek için uğraşırlardı. O görev adamıdır. O helal lokma yemiş Allah ve millet için çalışarak bir ömür yaşamıştır. Yolu açık olsun.
 • ABDURRAHMAN KAZIK
  11 ay önce
  AĹLAH HAYIRLI UĞURLU OLSUN MEMLEKETIMİZE GÜZEL HİZMETLER YAPMAYI NASİP ETSİN İNŞALLAH DESTEKLİYORUZ YANINDAYIZ
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kilis Kızılay’ından Deprem Bölgesine Yardım Eli
Kilis Kızılay’ından Deprem Bölgesine Yardım Eli
Kilis L Tipi Kapalı Cezaevinde Bağımlılıkla Mücadele Konferansı Verildi
Kilis L Tipi Kapalı Cezaevinde Bağımlılıkla Mücadele...