Bu silahlar kimin için Suriye’nin kuzeyine istifleniyor

Bu silahlar kimin için Suriye’nin kuzeyine istifleniyor

Hatay Dörtyol’da yapılan “Atatürk Vatandır” programında konuşan BTP genel başkan yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Ahmet Hamdi Kepekçi Afrin konusunda önemli açıklamalarda bulundu.

18 Ocak 2018 - 10:29

Döryol ile Afrin arasının 175,4 km olduğunu belirten Kepekçi, Afrin'in tuzaklarla dolu bir kara delik olduğunun altını çizdi.

ABD'nin Suriye’de terör örgütüne göndermiş olduğu 4 bin 900 TIR artı 2 bin uçak dolusu silahı sağır sultan bile biliyor. Bu kadar silahı kullanacak ne ABD’li asker ne de YPG/PYD’li yok. Peki, bu silahlar kimin için Suriye’nin kuzeyine istifleniyor. Cevap gayet açık, bu silahlar Türkiye’de, İran’da kısacası ABD'nin işgal etmek istediği topraklarda kullanılmak isteniyor.

Erdoğan partisinin Elazığ il kongresinde yaptığı konuşmasında "Bölge politikalarımızı ABD ile yürütmek istiyoruz" diyebiliyor. Türk hükümeti önce ABD ile BOP’da stratejik ortaklık yaptı sonra Rusya ve İran ile ittifak görüşmelerine başladı. Şimdilerde yeniden işler karıştı. Dış politikada uygulanan yap-bozlar hayra alamet değil. 

Dost ve düşman kavramlarının birbirine karıştırıldığını ifade eden Kepekçi, ölçünün milletin ve devletin ali menfaatlerine göre hareket etmekte olduğunu söyledi.

Suriye konusunda da Prof. Dr. Haydar Baş hocamızı haklı çıkarttı. 2011 tarihinde Bursa'da 20 ülkeden 200'e yakın şii, alevi ve sünni bilim adamı ve âlimin katıldığı Uluslararası Ehlibeyt Sempozyumunu tertiplemiş ve birlik mesajları vermişti. 

2012 yılında Esad, Büyük İsrail Devleti'nin kurulmasına engel; Esad şu anda Hz. Hüseyin rolünde tespitlerini yapan Haydar Baş hocamız 2015 tarihinde BOP ve Arap Baharı'nda aktif rol oynayan Türkiye, yeni Ortadoğu denkleminde 'ön safta piyon' olma vasfını dahi kaybetmiş durumda, demişti.

Afrin'de savaş hazırlığı içerisinde olan hükümete bir hatırlatma yapmak isteriz. Suriye devleti ile birlikte hareket etmedikten sonra Afrin bir kara deliktir. Bu tuzağa düşmemek için Suriye’nin toprak bütünlüğünün korunması bunun içinde Esat'la birlikte hareket edilmesi gerekmektedir.

Konuşmasının sonunda, Hatay'ın en önemli akarsuyu olan Asi Nehrinin  ters akış yönüne sahip bir akarsu olduğunu hatırlatarak; koşullar ne kadar ağır olursa olsun Asi nehri gibi suları tersine akıtacak olan Allah’ın izniyle Haydar Baş ve ekibidir dedi.

Bu haber 1016 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kilis’te Taze Otlar Satışa Çıktı!
Kilis’te Taze Otlar Satışa Çıktı!
Kilis Ravanda Kalesi
Kilis Ravanda Kalesi