Bursa Kilis’e Geldi
Reklam

Bursa Kilis'e Geldi

Zeytin Dalı Harekatına destek için ziyaretlerin adeta merkezi haline gelen Kilis, bugün Bursa’dan gelen kent protokol üyeleri ve işadamların oluşan kalabalık heyeti ağırladı.

10 Mart 2018 - 13:30 - Güncelleme: 12 Mart 2018 - 09:23

Bursa Valisi İzzettin Küçük, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, Bursa milletvekileri ve işadamlarından oluşan heyet Kilis Valiliğini ziyaret etti. Kilis Valiliği önünde Vali Dr. Mehmet Tekinarslan tarafından karşılanan heyet, Valilik önünde hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra basın mensuplarına açıklamada bulundu.

Güzel bir tablo

Bursa Valisi İzzettin Küçük, Bursa halkının Mehmetçiğin maddi ve manevi olarak yanında olduğunu ifade ederek, “Kilis’e gelerek de hem de Kilis halkına Kilis esnafına desteğinizi göstermek istedik. Bütün her şeyimizle Kilislilerin ve ordumuzun yanındayız. Buraya gelirken de Bursaspor’un üzerinde Zeytindalı amblemi olan bir forma yaptırdık güzel bir tablo oldu” dedi.

160 kişilik heyetle Kilis’e geldiklerini vurgulayan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ise,

“Bugün inşallah burada çarşıyı pazarı gezip gruplar halinde esnafımıza selam vereceğiz. Moral vereceğiz inanıyorum ve ümit ediyorum ki bu süreç ülkemizin gelecek yarınları için çok ama çok önemlidir” diye konuştu.

Kilis kalkınmanın merkezi olacak

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Başkanı İbrahim Burkay Kilis Valiliği önünde basın mensuplarına yaptığı açıklamada, harekat sonrası Kilis’in kalkınmanın merkezi olacağını belirterek,  “Biz BTSO olarak Kilis Ticaret ve Sanayi Odamı ile bugün bir protokol yapacağız. İnşallah bu hareket bittiğinde bu bölge huzurun barışın ve neticede kalkınmanın bölgesi olacak. Türkiye ekonomisinin lokomotifi gücü olan Bursa ve Bursa Ticaret Sanayi Odası bölgede yapılacak olan ekonomik anlamda ki tüm yatırımlarda, Kilis halkının ve Kilis iş dünyasının inşallah yanında olacak” dedi.

Bursaspor’lu yöneticiler yanlarında getirdikleri ve üzerinde zeytin dalı figürünün yer aldığı Bursaspor formalarını da Valilik bahçesinde futbol sevdalısı gençlere dağıttılar.

Bursa’dan gelen heyet gün içerisinde Kilis’te Garnizon Komutanlığını ve Kilis Öncüpınar Sınır Kapısını da ziyaret edecek.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 1028 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kilis’te Jandarmadan PKK Operasyonu
Kilis’te Jandarmadan PKK Operasyonu
Elbeyli'de Hayati Eğitim
Elbeyli'de Hayati Eğitim