Çağlar: "Sahada Çalışan Gazetecilerimizin Sağlığını...

Çağlar: "Sahada Çalışan Gazetecilerimizin Sağlığını Düşünüyoruz"

Kilis Basın Cemiyeti (KBC) Başkanı ve Küresel Gazeteciler Konseyi (KGK) Kilis İl Temsilcisi Nezir Çağlar, sahada görev yapan gazetecilerin sağlığını düşündüklerini belirtti.

03 Nisan 2020 - 14:14 - Güncelleme: 03 Nisan 2020 - 14:20

Her zaman sahada bulunarak halkla iç içe olan gazetecilerin Korona Virüs (COVID-19) salgınına karşı çeşitli önlemler almaya devam ettiklerini belirten Nezir Çağlar, “İlk olarak Kilis Belediye Başkanı Av. Mehmet Abdi Bulut ile irtibata geçerek sahada çalışan gazetecilere dezenjektan, sıvı sabun, çamaşır suyu, maske, eldiven ve koruyucu elbise dağıtılması talebinde bulunduk.

Daha sonra ise Kilis 7 Aralık Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. Doğan Karacoşkun ile görüşerek Üniversite bünyesinde üretilen dezenfektanların dağıtılması talebinde bulunduk.

Kilis Belediye Başkanımız Av. Mehmet Abdi Bulut ve Kilis 7 Aralık Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. Doğan Karacoşkun bu taleplerimizi karşılıksız bırakmayarak Kilis’te görev yapan basın mensuplarına gerekli hijyen malzemesinin dağıtımını sağladı. Bu talebimiz karşısında bizleri kırmayarak basın mensuplarımızın yanında olan Belediye Başkanımız Av. Mehmet Abdi Bulut ve Kilis 7 Aralık Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. Doğan Karacoşkun’a teşekkürlerimi sunarım.” diye konuştu.

Bir takım daha girişimlerinin olduğunu belirten KBC Başkanı ve KGK İl Temsilcisi Nezir Çağlar, “Kilis’te görev yapan meslektaşlarımızın zarar görmemesi için girişimlerimiz devam etmektedir. Bir takım kurum ve kuruluşlarla da görüşmemiz devam etmektedir. İlerleyen günlerde görüşme neticelendiği zaman yine basın mensuplarına bir takım hijyen malzemesi ve koruyucu malzemelerin dağıtımı yapılacaktır” ifadelerini kullandı.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 1160 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
CHP ve SP İl Başkanlarından Özkar’a Taziye Ziyareti
CHP ve SP İl Başkanlarından Özkar’a Taziye Ziyareti
Rektörden Korona Denetlemesi
Rektörden Korona Denetlemesi