Camide İbadet Engelli Vatandaşın da Hakkıdır
Reklam

Camide İbadet Engelli Vatandaşın da Hakkıdır

Son zamanlarda engelli vatandaşlar toplumun hemen her sahasında görülmeye başladı. Gaziantep de bir camide gördüğümüz bir manzara bizi gerçekten duygulandırdı.

15 Ekim 2017 - 10:48 - Güncelleme: 16 Ekim 2017 - 09:20

Son zamanlarda engelli vatandaşlar toplumun hemen her sahasında görülmeye başladı. Yıllardır belkide evinden dışarıya çıkmadan bir hayat süren engelli vatandaşlar ibadetlerini de ancak evlerinde yapabiliyorlardı.

Gaziantep de bir camide gördüğümüz bir manzara bizi gerçekten duygulandırdı. Şahinbey ilçesi Cebeli Nur Camii  Mimari özelliği itibariyle yüksekte  yapılan bir camidir. Camiye engelli ve yaşlı vatandaşın da rahatlıkla gelebilmesini sağlamak için asansör sistemi yapılmış. Hemde göstermelik değil. 24 saat hizmet veren asansör vatandaşın hizmetine sunulmuş. 

Engelli vatandaşlarımızın hizmetine sunulan bu hizmet umuyoruz ki toplumun her kesiminde dikkate alınsın.

Milletimizin morale en fazla ihtiyaç duyduğu bir zamanda Avrupa Şampiyonluğunu kazanarak bizleri onurlandıranların da engelli vatandaşlarımız olduğunu hatırlatmakta fayda vardır.  

Herkesin fırsat eşitliğinden,  adaletten, hizmet ve ibadetten istifadesinin sağlandığı bir toplum yapısına ulaşmak temennisiyle...

Gaziantep / Uğur Kepekçi

Bu haber 1723 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Afrin'den Yaşama Köprü...
Afrin'den Yaşama Köprü...
Kilis'te DEAŞ Terör Örgütü Üyesi Yakalandı
Kilis'te DEAŞ Terör Örgütü Üyesi Yakalandı