Cemal Aydın, Çerçeveye Sığmayan Adam Roger Garaudy’i Anlattı
Reklam

Cemal Aydın, Çerçeveye Sığmayan Adam Roger Garaudy'i Anlattı

Kilis 7 Aralık Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Konferans Salonu'nda Garaudy'nin Türkçe’deki Mütercimi Cemal Aydın ile dolu dolu bir söyleşi gerçekleştirildi.

06 Aralık 2017 - 12:51 - Güncelleme: 06 Aralık 2017 - 15:17

Türk Edebiyatı Vakfı Yayınları Müdürü Cemal Aydın, 21. yüzyılın en önemli entelektüellerinden Roger Garaudy’nin hayatı, düşünce serüveni, hakikati anlama ve anlatma biçimi, Batı'nın O’nu, düşüncesini ve İslam’ı nasıl algılayıp dünyaya manipüle edip aktardığını çarpıcı örneklerle anlattı.

Söyleşide Batı'nın O’na suskunluk suikasti yaptığının altını çizen Aydın, Batı'nın özellikle Amerika'nın bir market devlet olduğunu, her şeyi kapitalizm üzerine bina etiğini ve bunun da ömrünün çok sürmeyeceğini ifade etti.

Çeviri konusuna da değinen Aydın, ''Ben Arap şirinden anlamayan, hiç Arap edebiyatı ile ilgilenmeyen bir insanın Kur'an çevirisi ya da meali yapmasını hayretle karşılıyorum'' dedi.

Program sonunda 7 Aralık Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. M. Ruhat Yaşar, Cemal Aydın’a böyle bir söyleşi yaptığı için üniversite adına teşekkürlerini ifade ederek hediyelerini takdim etti.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 1301 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
GGF Heyeti Kilis’teki Temaslarını Sürdürdü
GGF Heyeti Kilis’teki Temaslarını Sürdürdü
GGF'den Kilis Protokol Üyelerine Ziyaret
GGF'den Kilis Protokol Üyelerine Ziyaret