Çocuk Tarım Kampı Düzenlendi
Reklam

Çocuk Tarım Kampı Düzenlendi

Kilis İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, ilkokul öğrencileri için “Baklagiller Ana Temalı Lider Çocuk Tarım Kampı” düzeledi.

31 Mayıs 2016 - 09:38 - Güncelleme: 03 Haziran 2016 - 08:58

2014 yılından bu yana her yıl düzenlenen Lider Çocuk Tarım Kampı uygulaması, bu yıl Kilis’te 23-25 Mayıs 2016 tarihleri arasında Şehit Sakıp İlkokulu 4. Sınıf öğrencilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Çocuk Tarım Kampının 1. gününde öğrenciler, bir ekmeğin sofraya kadar yaptığı yolculuğu yerinde izlediler.  Tarlada gözetmenler eşliğinde buğday hasadı yapan, un fabrikasında buğdayın nasıl işlemlerden geçtiğini izleyen öğrenciler, son olarak ekmek fabrikasında ekmeğin nasıl pişirildiğini görme fırsatı yakaladılar.

Kampın 2. gününde ise Kilis’te hayvancılık faaliyetlerini görebilmek için büyükbaş ve küçükbaş hayvan çiftliklerini gezen öğrenciler, hem hayvancılığın nasıl yapıldığını hemde soframıza nasıl sağılklı ve hijyenik süt geldiğini öğrendiler.  

Kampın son gününde ise, seracılık ve bahçe bitkileri yetiştiriciliğinin nasıl yapıldığını öğrenen  öğrenciler, daha sonra İl Tarım Müdürlüğü bahçesine hatıra ağacı diktiler. Kamp sonunda, İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Songül KADIOĞLU tarafından katılan tüm öğrencilere sertifika ve hediyeler verildi.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 1758 defa okunmuştur.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kilis’te Jandarmadan PKK Operasyonu
Kilis’te Jandarmadan PKK Operasyonu
Elbeyli'de Hayati Eğitim
Elbeyli'de Hayati Eğitim