Çocuklardan Jandarmaya Anlamlı Ziyaret

Çocuklardan Jandarmaya Anlamlı Ziyaret

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülmekte olan “Bir Destandır Mehmedim” projesi kapsamında Kilis Emine-Mahmut KUDEYT İlkokulu öğrencileri, İl Jandarma Komutanlığı ziyaret ederek yazmış oldukları mektupları teslim ettiler.

15 Kasım 2019 - 11:30 - Güncelleme: 16 Kasım 2019 - 13:15

Barış Pınarı Harekatına katılan Mehmetçiklere moral desteği vermek amacıyla başlatılan “Bir Destandır Mehmedim” projesi kapsamında ilkokul öğrencilere, kahraman Mehmetçiğe mektuplar yazdılar.

Kilis Emine-Mahmut KUDEYT İlkokulu öğrencileri de yazmış oldukları mektupları İl Jandarma Komutanı J.Albay Hakan Başaklıgil’e teslim ettiler. İl Jandarma Komutanlığı bahçesine öğrenciler tarafından “Barış Pınarı” Harekâtını temsilen Ziyaret Anısı olarak  1 adet cam ağacı dikilirken, İl Jandarma Komutanlığına bağlı Jandarma Asayiş Motorsiklet timi, Jandarma Trf.Timi ve Bomba İmha Köpek timi öğrencilere tanıtıldı. Mehmetçiklerle hatıra fotoğrafı da çektiren öğrenciler, hayatlarında ilk kez askeri araçlara binerek heyecanlı ve eğlenceli bir gün geçirdiler.

Ziyarete gelen öğrencilerle yakından ilgilenen İl Jandarma Komutanı J.Albay Hakan Başaklıgil, bu güzel ziyaretten dolayı Okul Müdürü Ahmet Hafızoğlu, öğretmen Hüseyin Delipalta ve öğrencilere çok teşekkür ederek, çocuklara çeşitli hediyeler verdi.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

 

Bu haber 1444 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Halk katında deli, Hakk katında veliler-1-
Halk katında deli, Hakk katında veliler-1-
Kilis Barosu Başkanı Fazlıağaoğlu Taburcu Oldu
Kilis Barosu Başkanı Fazlıağaoğlu Taburcu Oldu