Darülmuallimin ve Öğretmen Yetiştirmenin Önemi Konferansı
Reklam

Darülmuallimin ve Öğretmen Yetiştirmenin Önemi Konferansı

Kilis 7 Aralık Üniversitesinde, “Akademik Paylaşım Toplantıları” kapsamında “Darülmuallimin ve Öğretmen Yetiştirmenin Önemi” adlı konferans gerçekleştirildi.

30 Kasım 2017 - 09:37 - Güncelleme: 30 Kasım 2017 - 17:16

7 Aralık Üniversitesi Muallim Rıfat Eğitim Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen konferansa Muallim Rıfat Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcıları Yrd. Doç. Dr. Yakup Doğan ve Yrd. Doç. Dr. Ebru Külekçi Akyavuz, akademisyenler ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mehmet Ali Yıldırım’ın konuşmacı olduğu konferansta Yıldırım, Osmanlı Devleti’nde medrese eğitimini, eğitimdeki ilk Batılılaşma çabalarını, Tanzimat dönemindeki eğitimin özelliklerini, II. Abdülhamid ve Meşrutiyet’le birlikte Osmanlı maarif sistemini, Cumhuriyet’le birlikte milli ve modern eğitime geçişi, Tevhid-i Tedrisat yasasıyla başlayan dönemi ve yeni eğitim uygulamalarıyla birlikte günümüze kadar gelen eğitim faaliyetlerini tüm ayrıntılarıyla anlattı.

Konferans, öğrencilerden gelen soruların yanıtlanması ile devam etti.

Program sonunda Muallim Rıfat Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Yakup Doğan, konferansın konuşmacısı Doç. Dr. Mehmet Ali Yıldırım’a çiçek takdim etti.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 1116 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İstanbul’da Tarihi Buluşma
İstanbul’da Tarihi Buluşma
Kilis Belediyespor'dan Beklenmeyen Mağlubiyet!
Kilis Belediyespor'dan Beklenmeyen Mağlubiyet!