Elbeyli’de Örnek Uygulama

Elbeyli'de Örnek Uygulama

Geçtiğimiz hafta Elbeyli Kaymakamı Kadir Duman’ın da katılımı ile başlatılan “Soba Değil İhmal Öldürür Projesi” kapsamında, evlere Karbonmonoksit Alarm Dedektörü dağıtımının ardından, ilçe halkı bilgilendirilmeye devam ediliyor.

30 Ocak 2019 - 11:36 - Güncelleme: 01 Şubat 2019 - 09:27

Sobadan kaynaklı karbonmonoksit zehirlenmelerinin önüne geçmek amacıyla Elbeyli merkez ve köylerinde başlatılan proje kapsamında, ilk etap da 230 eve Karbonmonoksit Alarm Dedektörü takılmasının ardından, ilçe halkı konu ile ilgili bilgilendirilmeye devam ediliyor.

Elbeyli Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ve Elbeyli Toplum Sağlığı Merkezi görevlileri, ilçe merkezi ve köylerinde oturan vatandaşları evlerinde tek tek ziyaret ederek,  “Sessiz ölüm” olarak bilinen karbonmonoksit zehirlenmelerine karşı geniş bir şekilde bilgilendirip, konu ile ilgili broşürler dağıtıyorlar.


Elbeyli halkı ise bu tür bir uygulamanın başlatılmasından dolayı yetkililere teşekkür ederken, görevlilerin ayrıntılı bir şekilde verdikleri bilgiler sayesinde kendilerini daha güvende hissettiklerini ifade ediyorlar.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

 

Bu haber 4618 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Altın Fiyatları (24 Eylül 2020)
Altın Fiyatları (24 Eylül 2020)
Kilis'te Kış Hazırlıkları Sürüyor
Kilis'te Kış Hazırlıkları Sürüyor