Fazlıağaoğlu: "Basın bir milletin müşterek sesidir"
Reklam

Fazlıağaoğlu: "Basın bir milletin müşterek sesidir"

Kilis Barosu Başkanı Av. H.Muammer Fazlıağaoğlu, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı vesilesiyle Kilis’teki gazetecilerin bayramını kutladı.

24 Temmuz 2019 - 11:46 - Güncelleme: 24 Temmuz 2019 - 11:55

Fazlıağaoğlu yaptığı açıklamada, toplumun milli, ahlaki, insani ve kutsal değerlerine saygıda kusur etmeden, vatanın bölünmez bütünlüğüne bağlı kalarak kamu yararı için hiçbir fedakarlıktan kaçınmadan kamuyu aydınlatma görevini üstlenen değerli basının, aynı zamanda tarafsızlığının, güvenilirliğinin ve özgürlüğünün de büyük önem arz ettiğini ifade etti.

Av. H.Muammer Fazlıağaoğlu meajının devamında şunları kaydetti: “Demokrasinin temel koşullarından biri olan basın özgürlüğünün önemine değinen Büyük Önder Mustafa Kemal ATATÜRK, ‘Basın bir milletin müşterek sesidir. Bir milleti aydınlatma ve irşatta, milletin muhtaç olduğu fikri düşünceyi vermektedir. Özetle basın, başlı başına bir okul ve rehberdir’ demek suretiyle basının önemine vurgu yapmıştır. Kilis'te faaliyette bulunan yerel gazete, televizyon ve ulusal ajans temsilcileri ile zengin bir kadroya sahip olan basınımızın 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramını candan kutluyor ve çalışmalarında başarılar diliyorum.”

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 528 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kaymakam Şener Köyleri Ziyaret Etti
Kaymakam Şener Köyleri Ziyaret Etti
YEDAM Yetkilileri Rektör Karacoşkun'u Bilgilendirdi
YEDAM Yetkilileri Rektör Karacoşkun'u Bilgilendirdi