Gülüş Tasarımı Uygulamaları
Reklam

Gülüş Tasarımı Uygulamaları

Gülüş Tasarımı, cerrahi sanatın kişinin gülümsemesini estetik açıdan etkileyen hatları güzelleştirmek amacıyla yaptığı müdahaleler bütünüdür.

31 Mayıs 2016 - 18:56

Gülüş tasarımı ismi biraz yüzeysel gibi görünmesine rağmen son derece karmaşık bir tedavidir. Kişinin yüz hatlarına fiziksel açıdan çok büyük bir estetik katmasının yanında cerrahi gibi görünen bu müdahaleler kişinin karakterine özgüven katacağından aynı zamanda psikolojik müdahalelerdir. Bu yüzden bu müdahalelere salt cerrahi açıdan bakmak son derece yanlış olacağı gibi tamamen psikolojik müdahaleler olarak bakmakta doğru olmayacaktır.

Estetik cerrahi her geçen gün gelişmekte olup her geçen gün daha az maliyetli, daha kolay ulaşılabilir ve daha kolay uygulanabilir hale gelmektedir. Geçmişte sadece belli bir kesim için ulaşılabilir olan diğer kesim için büyük bir lüks olan müdahaleler bugün neredeyse bir ihtiyaç halini almaktadır. Bunun sonucunda kişiler geçmişe göre fiziksel görünümleri hakkında çok daha fazla söz hakkına sahip olmaktadır. Ancak bireylerin ihtiyaçları ve beklentileri sınırsızdır estetik cerrahi her ne kadar sürekli gelişim gösteren bir alan olsa da bir yandan bireylerin mevcut sağlık durumlarını muhafaza ederken diğer yandan beklentilerini ve isteklerini karşılama konusunda zaman zaman yetersiz kalabilmektedir. Bu yüzden buradaki arz talep dengesinin iyi kurulması hem hasta hem de doktor açısından daha iyi olacaktır. Ancak bu yolun belirlenmesi aşamasında hastanın ekonomik durumu ve sosyal konumu doktorun göz önünde bulundurması gerektiği kriterlerdir.

Karşılıklı insan ilişkilerinde fiziksel estetiğin ve psikolojik durumun karakteri yansıttığı bugün kabul edilmesi gereken bir olgudur ve bu iki değişken birbirinden sıkı bir şekilde etkilenir. Fiziksel estetik ve buna bağlı olarak psikolojik durum bu tür cerrahi müdahalelerle tamamen olmasa bile kısmen kontrol altına alınabilir.

Kişilerin birbirleriyle olan ilişkilerinde ilk izlenimlerin son derece kritik bir rolü vardır. Gülümseme tasarımı tedavisiyle birlikte tamamen doğal olmayan ancak daha etkili bir izlenim bırakmak bugün mümkün hale gelmiştir.

Gülüş Estetiği Tedavisi  ve Fiyatları

Gülüş tasarımı tedavisinde izlenecek sabit bir yol yoktur. Tamamen kişinin ağız, diş, dudak yapısıyla ve yüz simetrisiyle ilgilidir. Kişiye uygun tedavi biçimini belirlemek tedavinin en kritik ve en zor noktasıdır.

Tedavinin en önemli öznesi kişinin dişleridir ve en yoğun mesai dişlere ayrılır. İmplant, diş beyazlatma, porselen kaplama dişlere uygulanan bazı tedavilerdir. Bunun yanı sıra dudak yapısı ve yüz simetrisi de tedavi içinde önem teşkil eden diğer değişkenlerdir. Tedavinin amacı kişinin gülümsemesini etkileyen tüm değişkenlerin mevcut işlevleri bozulmadan uygun bir şekilde düzeltilip estetik bir gülümsemenin sağlanmasıdır.

Gülüş estetiği tedavisinin fiyatları tıpkı tedavide izlenecek yol gibi diğer değişkenlere ve müdahaleyi yapacak doktora bağlıdır. Ancak bu tip estetik müdahaleler günümüzde çok fazla yaygınlaşmış ve uygun fiyatlara yapılır hale gelmiştir

Tedavinin Riskleri Var Mıdır?

Her cerrahi müdahalenin risk içerdiği varsayımı altında bu müdahaleler bütününün risk teşkil etmediğini söylemek yanıltıcı olur. Ancak diğer cerrahi müdahalelerle kıyaslandığında çok daha az riskli olduğu reddedilemez bir gerçektir. Ancak yine her müdahalede olduğu gibi tedavi biçiminin belirlenmesinde ve uygulanmasında uzman ellerin iş başında olması gerekmektedir ve rutin kontrollerin, bakımların aksatılmaması gerekir.
Kaynak :  http://www.meltemdis.com/gulus-tasarimi

 

 

 

 

Bu haber 1427 defa okunmuştur.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kilis’te Jandarmadan PKK Operasyonu
Kilis’te Jandarmadan PKK Operasyonu
Elbeyli'de Hayati Eğitim
Elbeyli'de Hayati Eğitim