Sahte Baskı Malzemelerine Karşı Güç Birliği

Türkiye’de sahte baskı malzemeleri üreten yerel işletmelerin yasadışı faaliyetlerini durdurmak için, teknoloji ve bilişim firmaları ile ortak çalışmalar yapılıyor.


Sahte Baskı Malzemelerine Karşı Güç Birliği

Sahte ürün üretimi bir suç olduğu gibi, bu yasadışı taklitler, kullanıcılar için performans ve güvenilirlik sorunlarına neden olabilecek çok sayıda problemi de açığa çıkarabiliyor. Ayrıca, sahte yazıcı mürekkebi veya toner kullanımı nedeniyle yazıcının bozulması durumunda, ürünün garantisi geçerli olmayacağı için de sorunlar yaşanabiliyor.

Yetkililer, HP'nin Sahtecilikle Mücadele Programı işbirliğiyle sahte baskı malzemesi üretimi yapan işletmeleri kapatıyor. Son beş yılda EMEA bölgesinin tamamında, HP'nin desteğiyle yerel makamlar tarafından yaklaşık 12 milyon sahte ürün ve parça ele geçirildi. HP, ortakların stokları veya müşterilere yönelik şüpheli teslimatlarla ilgili 4500'ün üzerinde denetim ve teftiş gerçekleştirdi. HP, müşterilerini sahte baskı ürünlerinin potansiyel tehlikesinden korumak için çalışmalarına devam ediyor.

(Kilis Postası Haber Merkezi)