Kilis Devlet Hastanesinde Başarılı Operasyonlar Sürüyor

Önemli ve başarılı operasyonlara imza atan Kilis Devlet Hastanesi doktorları, bu kez de Mesane Kanseri teşhisi konulan bir hastaya Radikal Sistektomi ve Üriner Diversiyon operasyonlarını başarılı bir şekilde gerçekleştirdiler.


Kilis Devlet Hastanesinde Başarılı Operasyonlar Sürüyor

Daha önceden "Mesane Kanseri" nedeniyle takibi yapılan bir hastada yapılan muayene sonucu "İnvaziv Yüksek Gradeli Mesane Kanseri" tespit edilmesi üzerine, hastaya "Radikal Sistektomi, Üriner Diversiyon Operasyonu" kararı verildi.

Kilis Devlet Hastanesi " Üroloji uzmanları Opr. Dr. Hasan Aslan, Opr. Dr. Erbay Tümer, Opr. Dr. Eyüp Koluş ve Anestezi doktoru Uzm. Dr. Gökhan Bostan’dan oluşan ekip,  "Radikal Sistektomi, Üriner Diversiyon Operasyonunu başarılı bir şekilde gerçekleştirdiler.

Ameliyat sonrasında takip amacıyla Yoğun Bakım Ünitesinde tedavisi devam eden hastayı yakından takip eden Opr. Dr. Hasan Aslan; idrar yoluyla gelen kanamaların özellikle ileri yaşta masum olmayabileceğini vurgulayarak, bu şekilde bir problemi olan kişilerin en yakın üroloji hekimine başvurmasını önerdi.

Ayrıca Dr. Aslan, mesane kanserinin en sık sebebinin sigara olduğunu belirterek, vatandaşların sigara ve benzeri alışkanlıklardan uzak durması ve sağlıklı yaşamaya özen göstermesini istedi.

(Kilis Postası Haber Merkezi)