Kilis'te 5 Okula KTS Başarı Belgesi Verildi

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından devreye konulan Kalite Takip Sisteminin uygulandığı Kilis’teki 5 okul, KTS Başarı Belgesi ile ödüllendirildi.


Kilis'te 5 Okula KTS Başarı Belgesi Verildi

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından Anadolu İmam Hatip liselerinde ve imam hatip ortaokullarında ulusal düzeyde eğitim öğretimde standart ve kaliteyi yükseltmek amacıyla kurulan Kalite Takip Sistemi (KTS) adı verilen elektronik yazılım sisteminde "eğitim ortamları ve fiziki imkanlar, öğretmenler ve eğitim yöneticileri, akademik gelişim ve üniversiteye hazırlık, mesleki gelişim (öğrenci), değerler eğitimi, bilim, sanat, spor, sosyal ve kültürel etkinlikler, okul tarafından gerçekleştirilen örnek ve özgün uygulama/proje alanı, izleme ve değerlendirme" alanlarında okulların izleme ve değerlendirmesi gerçekleştiriliyor.

Bu çalışma kapsamında, 2018-2019 Öğretim yılı için belirtilen bu alanlardaki eylemler 6 ay boyunca Kilis’te uygulanırken, Din Öğretimi Genel Müdürlüğü'nce belirlenen ilk 5 okula "Kalite Takip Sistemi Başarı Belgesi" verildi. Okul müdürleri başarı belgelerini İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt’un elinden aldılar.

(Kilis Postası Haber Merkezi)